کد خبر: 229876 A

وزیر بهداشت:

حضور جامعه هنری و ورزشی را در پیشگیری و کنترل سرطان در جامعه بسیار ضروری است.

وزیر بهداشت گفت: نیاز به همت وافر جامعه فرهنگی، ورزشی و هنری داریم تا بتوانیم در راستای مهمترین ماموریت وزارت بهداشت یعنی کنترل بار بیماری های غیر واگیر از جمله سرطان ها، موفق باشیم.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، هاشمی در نخستین هم اندیشی منتخبین جامعه هنری و ورزشی در خصوص پیشگیری و کنترل سرطان که در ستاد مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد، با گرامیداشت یاد عزیزان جامعه هنری، فرهنگی و ورزشی که به دلیل ابتلا به سرطان جان خود را از دست دادند، گفت: جامعه ایرانی حساسیت های وافری در خصوص نوع دوستی و کمک های اجتماعی دارند و امیدواریم این جلسه فراخوانی در قالب یک بسیج عمومی باشد و بتواند به امر پیشگیری و کاهش مرگ ایرانیان و معلولیت آنها کمک کند.

وی حضور جامعه هنری و ورزشی را در پیشگیری و کنترل سرطان در جامعه بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: جامعه هنری و ورزشی کشور علاقه مندان بسیار زیادی در اقصی نقاط ایران دارند.

هاشمی با اشاره به این که به نظر می رسد روش های تکراری برای دعوت مردم در امر پیشگیری از سرطان کارساز نیست، خاطرنشان کرد: رسیدن به این مهم همت وافر جامعه فرهنگی، ورزشی و هنری را می طلبد تا بتوانیم در راستای مهمترین ماموریت وزارت بهداشت یعنی کنترل بار بیماری های غیر واگیر از جمله سرطان ها، موفق باشیم.

وی با تاکید بر این که البته بخش عمده این کار به عهده سیاست گذاران در مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه قضاییه است، گفت: به هر ترتیب کلام و رفتار جامعه هنری برای مردم بسیار گیرا بوده و تاثیرپذیری بالایی خواهد داشت.

ابتلا به سرطان ایران بسیج جامعه سرطان فرهنگی هنری قوه قضاییه مجلس شورای اسلامی مرگ وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر