کد خبر: 234897 A

مدیرکل فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو:

شهروندان بدون هیچ نگرانی می‌توانند از این میوه‌ها استفاده کنند و مساله نگران کننده‌ای درباره این واکس‌ها وجود ندارد.

مدیرکل فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: استفاده از واکس میوه به دلیل خوراکی بودن ترکیبات آن مجاز است.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان غذا و دارو، «هدایت حسینی» این اظهارات را با توجه به نتایج بررسی‌های آزمایشگاهی از واکس‌های مورد استفاده در میوه‌های جمع آوری شده در سطح عرضه بیان کرد.

حسینی افزود: شهروندان بدون هیچ نگرانی می توانند از این میوه ها استفاده کنند و مساله نگران کننده ای درباره این واکس ها وجود ندارد.

وی که در برنامه نبض به عنوان نماینده وزارت بهداشت حضور داشت درباره موضوعاتی شامل خمیر مرغ، واکس میوه و استفاده از هورمون اتفون در محصولات کشاورزی که طی هفته گذشته تیتر اخبار رسانه ها شده بود، توضیحاتی ارایه داد.

حسینی با تشریح دوز مصرفی، زمان استفاده مناسب، صلاحیت و تخصص واردکنندگان و مجاری قانونی واردات هورمون اتفون، دلایل یاد شده را برای ممنوعیت استفاده از این ماده جهت تسریع در رسیدگی محصولات کشاورزی کافی دانست.

مدیر کل فرآورده های غذایی، آرایشی وبهداشتی سازمان غذا و دارو به دنبال اظهارات نماینده سازمان دامپزشکی که سعی در توجیه استفاده از خمیر مرغ داشت، با قاطعیت، تخلفات گسترده بالای ۸۰ درصد استفاده کنندگان از خمیر مرغ را دلیل اعلان ممنوعیت مصرف توسط سازمان غذا و دارو دانست.

حسینی در پاسخ به افرادی که نگران اشتغالزایی و صنعت خمیر مرغ بودند به مزاح اظهارداشت: این افراد با توجه به بازار خوب برخی کشورها، می‌توانند تمام این تولیدات را به آنجا صادر کنند.

وی با اشاره به جلسات سازمان غذا و دارو با سازمان دامپزشکی، مقرر شد تا روند نظارت ها برای فروشگاه های عرضه محصولات پروتیینی افزایش یابد تا این فروشگاه ها به قطعه بندی و پاک کردن مرغ اقدام نکنند.

این مقام مسوور در سازمان غذا و دارو گفت: در صورت افزایش این نظارت ها، بسیاری از مشکلات مطروح در تولید خمیر مرغ از بین می رود.

گفته می‌شود، برخی فروشگاه های عرضه کننده محصولات پروتیینی از جمله مرغ، لاشه ها و اضافات مرغ را به سودجویان تولید کننده خمیر مرغ غیر بهداشتی، تحویل می‌دهند.

رسانه سازمان غذا و دارو صنعت محصولات کشاورزی مشکلات واردات وزارت بهداشت مرغ میوه واکس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر