کد خبر: 236038 A

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با ایلنا:

با توجه به اینکه این مرکز زیر نظر سازمان بهزیستی است، این سازمان باید بر عملکرد و سیستم بهداشتی این مجموعه نظارت بیشتری می‌کرده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره حادثه مسمومیت ۳۰ معلول ذهنی در مرکز نگهداری از معلولان ذهنی پاکدشت که منجر به مرگ ۳تن از این معلولان شد، گفت: وقوع این حادثه به طور قطع ناشی از ضعف نظارتی است.

شهلا میرگلوی بیات در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام اینکه این حادثه یکشنبه آینده در کمیسیون بهداشت و درمان بررسی خواهد شد، اظهار کرد: در درجه اول این حادثه نشانگر ضعف نظارتی و مدیریتی مجموعه‌ای است که این افراد در آنجا نگهداری می شدند و در مجموع باید بررسی شود که دلیل وقوع آن چه بوده است؟

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این مرکز زیر نظر سازمان بهزیستی است، این سازمان باید بر عملکرد و سیستم بهداشتی این مجموعه نظارت بیشتری می‌کرده است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه با بیان اینکه مراکز بهزیستی و مراکز بهداشتی–درمانی کشور با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارند، تصریح کرد: ‌ در مجموعه‌های نگهداری از سالمندان این موضوع به صورت پررنگ‌تری دیده می‌شود و باید تلاش کنیم تا به این استانداردها برسیم.

بیات با تاکید بر ضعف نظارتی شدید و سوء مدیریت در سطوح مختلف در مجموعه‌های بهزیستی و بهداشتی و درمانی به عنوان عامل بسیاری از مشکلات در خصوص خدمات بهداشتی - درمانی گفت: به عنوان مثال در مجموعه‌های بیمارستانی حضور کارشناس تغذیه برای نظارت بر رژیم غذایی بیماران، امری ضروری است، اما در تمام بیمارستان‌ها چنین کارشناسی وجود ندارد.

بهزیستی بیمارستان تغذیه کارشناسی کمیسیون بهداشت کمیسیون بهداشت و درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مرگ معلولان نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر