کد خبر: 236115 A

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی:

بسیاری از مشکلات مردم برطرف شده و خدمات بیشتری تحت پوشش بیمه قرار گرفته و اعتبار دفترچه درمانی افزایش یافته است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: احداث۲۵ پروژه درمانی تأمین اجتماعی درکشور آغاز شده است که با احتساب پروژه‌های قبلی در حال حاضر این سازمان ۵۰ پروژه در دست اجرا دارد.

به گزارش ایلنا، سید تقی نوربخش در مراسم کلنگ زنی احداثپلی کلینیک تخصصی تأمین اجتماعی طبس گفت: یکی از راهبردهای اصلی دولت تدبیروامید ارتقاء برنامه‌های اجتماعی است.

وی افزود: رییس جمهور در وعده‌های انتخاباتی خود حل مشکلات درمانی و افزایش اعتبار دفترچه درمانی را جزو برنامه‌های اصلی خود اعلام کردندو شاهدیم در کمتر از یک سال طرح تحول سلامت در کشورآغاز شد.

وی اظهار داشت: امروز پرداخت از جیب مردم از ۵۰ درصد به ۶ درصد کاهش یافته است و در بحثمنابع طرح تحول سلامت، بیش از ۱۰ هزارمیلیارد تومان از بودجه عمومی و ۳۰۰۰ میلیارد تومان از بودجه تأمین اجتماعی برای این بخش اختصاص یافته است، در نتیجه بسیاری از مشکلات مردم برطرف شده و خدمات بیشتری تحت پوشش بیمه قرار گرفته و اعتبار دفترچه درمانی افزایش یافته است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزارنفر از جمعیت کشور تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار دارند و این سازمان سعی کرده در راستای موفقیت این طرح، گام بردارد.

وی گفت: در بخش خرید خدمت درمانی از مراکز طرف قرار داد در شرایطی کار را شروع کردیم که ۹ ماه مطالبات معوق داشتیم و امروز این مطالبات به ۲ ماه کاهش پیدا کرده است.

نوربخش همچنین اظهار داشت: به برکت سفر ریاست جمهوری پروژه ساخت پلی کلینیک تخصصی تأمین اجتماعی طبس در مساحت بیش از ۴۰۰۰ متر مربع آغاز شده و در کمتر از ۲۴ ماه به اتمام خواهد رسید.

بودجه پوشش دولت ریاست جمهوری رییس جمهور سلامت مشکلات مشکلات مردم اجتماعی تأمین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر