کد خبر: 242014 A

معاون درمان خبر داد:

در این هفت ماه با افزایش اقبال مادران به زایمان طبیعی از طریق فراهم کردن امکان زایمان بی‌درد داروئی مواجه شده‌ایم که ۵۶۰۰ مورد زایمان بی‌درد رایگان در سراسر کشور انجام شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در ۷ ماه اجرای برنامه تحول نظام سلامت بیش از ۲۸۱ هزار زایمان طبیعی در ۳۶۰ بیمارستان وابسته به وزارت بهداشت به صورت رایگان صورت گرفته است که حدود ۳۰۶ هزار تومان بابت هر زایمان از محل یارانه‌ها پرداخت شده است.

به گزارش ایلنا، محمد آقاجانی گفت: برنامه‌های مختلفی برای ترویج زایمان طبیعی و کاهش میزان سزارین در بیمارستان‌های دولتی جهت ارتقاء شاخص سلامت مادر و نوزاد تدوین شده است که می‌توان به بهینه سازی فضای فیزیکی اتاق‌های زایمان جهت حفظ حریم خصوصی مادران باردار و افزایش رضایتمندی آن‌ها و ارائه بسته‌های تشویقی به ارائه دهندگان خدمات در مراکز دولتی اشاره کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: در این بسته خدمتی، کلاس‌های آموزش بهداشت باروری و زایمان به صورت رایگان برای مادران باردار در ۸ جلسه برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی، توانمندسازی مادران جهت انتخاب زایمان طبیعی است که از ابتدای برنامه تاکنون ۵۰ هزار مادر باردار در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند.

آقاجانی در ادامه گفت: در این هفت ماه با افزایش اقبال مادران به زایمان طبیعی از طریق فراهم کردن امکان زایمان بی‌درد داروئی مواجه شده‌ایم که ۵۶۰۰ مورد زایمان بی‌درد رایگان در سراسر کشور انجام شده است.

وی گفت: برنامه جدید وزارت بهداشت بهینه‌سازی فضای فیزیکی بلوک‌های زایمان است که اعتبار آن تأمین شده و تخصیص پیدا کرده است به طوری که بسیاری از بلوک‌های زایمانی بیمارستان‌ها نوسازی شده و در موارد مورد نیاز توسعه یافته است.

وی یادآور شد: در مناطق محروم بلوک‌های زایمان از نظر فضای فیزیکی نامناسب بوده است که در برنامه‌ ترویج زایمان طبیعی اولویت اختصاص اعتبار به بلوک‌های زایمان مناطق محروم است

بیمارستان حریم خصوصی درمان دوره های آموزشی زایمان سزارین سلامت نوزاد وزارت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر