کد خبر: 246369 A

پژوهشگر حوزه اعتیاد تاکید کرد؛

بیشترین مصرف ترامادول در بین قشرهای نوجوان، جوان، سربازان و دانشجویان است و متاسفانه این قرص به سهولت در عطاری‌ها و سوپر مارکت‌ها به قیمت ۱۵ هزار ریال حاوی ۱۰ عدد قرص عرضه می‌شود.

یک کارشناس و پژوهشگر حوزه اعتیاد عقیده دارد که ترامادول باید از فارماکوپی داروی ایران به علت عوارض شدید و مراجعه بیماران دچار تشنج به بیمارستان ها سریعا حذف شود.

به گزارش ایلنا، هومان نارنجی‌ها با اشاره به اینکه ترامادول یک قرص بسیار اعتیادآور و تشنج زا است، اظهار داشت: طی سال های اخیر تجویز این دارو به عنوان مسکن توسط متخصصان کاهش یافته اما در عین حال مصرف آن بدون تجویز افزایش یافته است و داروخانه های نیز این داروی اعتیاد آور را به راحتی در اختیار عموم می گذارند.

این پژوهشگر حوزه اعتیاد، ترامادول را از خانواده تریاک دانست و گفت: ترامادول مخدری اعتیاد آور و سخت و پیچیده دارد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از بیماران وابسته به مصرف ترامادول برای درمان و ترک بستری می شوند، گفت: درمان سرپایی این بیماران با عوارض سخت، بسیار دشوار و غیر ممکن است.

بنا برگزارش ستاد مبارزه با موادمخدر نارنجی‌ها افزود: در حال حاضر بیشترین مصرف ترامادول در بین قشرهای نوجوان، جوان، سربازان و دانشجویان است و متاسفانه این قرص به سهولت در عطاری ها و سوپر مارکت ها به قیمت ۱۵ هزار ریال حاوی ۱۰ عدد قرص عرضه می شود.

نارنجی‌ها تاکید کرد: براساس نتایج بررسی هایی که با مراجعه متخصصان به چند داروخانه در سطح شهر تهران انجام شده است، تجویز پزشکی چندانی برای مصرف ترامادول صورت نمی گیرد و عمده مصرف ویژه از سوی دانشجویان است.

اعتیاد ایران بیمارستان خانواده دارو درمان شهر تهران مسکن قرص ترامادول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر