کد خبر: 111770 A

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خبر داد:

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان گفت: رزمندگان سلحشور و دلیر ایران اسلامی در طول دوران دفاع مقدس بیش از ۱۰۰ عملیات محدود و گسترده و نیمه گسترده به انجام رسانیدند.

ایلنا: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان گفت: رزمندگان سلحشور و دلیر ایران اسلامی در طول دوران دفاع مقدس بیش از ۱۰۰ عملیات محدود و گسترده و نیمه گسترده به انجام رسانیدند. سرهنگ فریدون پهلوانی افزود: نیروهای استان سمنان نیز در ۵۵ عملیات(۲۴ عملیات توسط سپاه و بسیج، ۱۱ عملیات توسط لشکر ۵۸ تکاور ذوالفقار ارتش و ۲۰ عملیات توسط جهاد سازندگی) شرکت نموده و نقش فعال و اثرگذاری را ایفا کردند.
به گزارش ایلنا به نقل از معاونت روابط عمومی و تبلیغات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان، سرهنگ پهلوانی در حاشیه جلسه بازخوانی عملیات طریق القدس در سمنان، گفت: با بررسی‌های به عمل آمده حدود ۶/۶۷ درصد از جمعیت استان در سال ۶۵ در جبهه‌های نبرد حضور یافته‌اند که شاخص ایثار و شهادت استان(شهید، جانباز و آزاده) بیش از ۱/۷ برابر میانگین کشور می‌باشد که از این حیثمقام سوم کشور را داراست.
وی در خصوص نقش تعیین کننده رزمندگان استان سمنان خاطر نشان کرد: نیروهای مخلص جهاد سازندگی استان سمنان با تدبیر و دستور فرماندهان عملیات برای غافلگیری دشمن، در منطقه رملی شمال عملیات در کمتر از یک ماه جاده‌ای به طول ۲۰ کیلومتر در زمین‌های سرشار از شن و صعب العبور منطقه احداثکردند که پس از اتمام کار، شهید صیاد شیرازی با دیدن اینجاده اظهار رضایت کردند و با خواندن نماز شکر از نیروهای استان سمنان تقدیر و تشکر نمودند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان ادامه داد: به علت عدم باور دشمن نسبت به امکان عبور قوای ایران از منطقه رملی شمال عملیات، اینجاده به عنوان فلش اصلی عملیات انتخاب شد و رزمندگان اسلام با تدبیر مناسب و مقاومت و فداکاری بسیار به اهداف از پیش تعیین شده رسیدند و در ‌‌نهایت تنگه چزابه، شهرستان و روستا‌هایش آزاد شدند. امام خمینی(ره) نیز در پیامی این عملیات را فتح الفتوح نامید و بدین صورت برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات رزمندگان استان سمنان اضافه شد.
شایان ذکر است استان سمنان در این عملیات ۳۷ شهید بزرگوار تقدیم اسلام و قرآن کرد.

آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان استان کشور ایران اسلامی تبلیغات دوران دفاع مقدس زمین شکر نماز سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر