کد خبر: 112466 A

وزیر کشور در مراسم معرفی استاندار جدید;

با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان و جمع کثیری از مسئولان و مدیران استانی مراسم تودیع و معارفه استاندار سمنان در سالن مطهری سمنان برگزار شد.

ایلنا: با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، معاونان استاندار سمنان، ائمه جمعه و جماعات، علما و روحانیون، فرماندهان نظامی و انتظامی، سه نفر از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران، شهرداران، بخشداران و روسای شوراهای اسلامی شهر‌ها و روستا‌ها، خانواده معظم شهداء و جانبازان و ایثارگران و اقشار مختلف مردم، مراسم تودیع و معارفه استاندار سمنان در سالن مطهری سمنان برگزار شد. در این آیین با تجلیل از خدمات چهار ساله عباس رهی استاندار قبلی سمنان، محمد وکیلی به عنوان استاندار جدید سمنان معرفی شد.
به گزارش ایلنا، عباس رهی از مهر ۱۳۸۸ در دولت دهم به عنوان استاندار سمنان منصوب شد و به مدت چهار سال در استان فعالیت کرد.
محمد وکیلی استاندار جدید سمنان، کار‌شناس ارشد مدیریت برنامه ریزی دانشگاه شیراز و سوابق علمی چون تدریس در دانشگاه پردیس قم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه جامع علمی کاربردی قم و دانشگاه پیام نور قم و سوابق اجرایی نظیر فرمانداری اراک، تهران، شیراز و شهرداری مشهد، قم و شیراز و معاون وزیر کار را در کارنامه خود دارد.
وزیر کشور در این آیین گفت: توجه به اجماع نسبی یکی از مهم‌ترین اصول در فرایند انتخاب استانداران مختلف در کشور است.
عبدالرضا رحمانی فضلی، اظهار داشت: در فرایند انتخاب استانداران استان‌های مختلف کشور، تلاش مجموعه وزارت کشور این است که اجماع نسبی حاصل شود و باید دانست که اجماع قطعی و کامل در این حوزه به صورت بدیهی حاصل نخواهد شد.
وی با بیان اینکه معتدل و کارآمد بودن از دیگر ویژگی‌هایی است که در انتخاب استانداران استان‌های مختلف مدنظر قرار می‌گیرد، گفت: استاندار دولت تدبیر و امید باید برنامه‌های دکتر روحانی را به عنوان رئیس جمهور مردم قبول داشته باشد و در عین حال پاک دستی وی ثابت شده باشد.
وزیر کشور افزود: سابقه اداری و کاری مناسب از دیگر مواردی است که در انتخاب استانداران به آن توجه شده است و تلاش مجموعه وزارت کشور بر این بوده که اجماع مناسبی بین گروه‌های مختلف سیاسی در استان محل خدمت، نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها و ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی در این زمینه صورت گیرد. رحمانی فضلی افزود: در کویر به طور عمده انسان‌های بزرگ و مهمی همواره با سینه‌های فراخ تحویل نظام اسلامی و جامعه شده‌اند و سمنان به معنای واقعی کلمه استانی رئیس جمهور پرور است.

امام جمعه دولت دهم رئیس جمهور شهرداری مراسم تودیع و معارفه نظام اسلامی نماینده ولی فقیه وزیر کشور ولی فقیه سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر