کد خبر: 116166 A

با حضور استاندار سمنان:

جلسه شورای اداری شهرستان میامی با حضور استاندار سمنان، امام جمعه، فرماندار میامی و مدیران استان و محلی اعضای شورای شهرستان در محل فرمانداری میامی برگزار شد.

ایلنا - سمنان: جلسه شورای اداری شهرستان میامی با حضور استاندار سمنان، امام جمعه، فرماندار میامی و مدیران استان و محلی اعضای شورای شهرستان در محل فرمانداری میامی برگزار شد.
به گزارش ایلنا، در این جلسه حجت السلام و المسلمین موسوی امام جمعه میامی انتخاب استاندار سمنان را بر اساس مصلحت و تدبیر برشمرد و افزود: در استان فردی را انتخاب کرد ه‌اند که با مسائل و مشکلات آشناست و سال‌ها دارای تجربه کاری و مدیریتی در نقاط مختلف کشور بود و کوله باری از تجربه را داراست.
حجت السلام و المسلمین موسوی همچنین به مسائل مختلف میامی از قبیل مسئله بیمارستان، استقرار ادارات، گازدار شدن روستا‌ها، رفع محرومیت در نقاط این شهرستان و ایجاد ورودی مناسب به شهر میامی بعنوان مسائل و مشکلات مختلف تاکید کرد.
سپس قاضی فرماندار شهرستان می‌امی، نماینده شورای شهر میامی نماینده شورای بخش کالپوش و نماینده شورای بخش مرکزی مسائل و مشکلات مختلف شهرستان را ارائه نمودند.
در ادامه استاندار سمنان رفع نیاز‌ها و حاجات مردم را نعمت‌های خداوندی برشمرد و افزود: مراجعه مردم و تلاش برای رفع مشکلات آن‌ها یک توفیق الهی است که باید شاکر خداوند منان باشیم.
وی همچنین بر حل مسائل و مشکلات مختلف چون گازرسانی به روستا‌ها، رفع مشکلات راههای روستایی تاکید کرد.
وکیلی گفت: شهرستان میامی با داشتن خدمت طولانی و حضور مردمی فهیم، اصیل، تاریخی و شخصیتهای نامدار و بزرگ باید از لحاظ فرهنگی و توسعه‌ای مورد توجه قرار گیرد.
استاندار سمنان افزود: وجود و حضور امام جمعه‌ای دانشمند که در علوم قضایی تدریس می‌کند، نماینده‌ای دلسوز، علاقمند، پیگیر و موثر در سطح ملی و استانی از نعمتهای دیگر این شهرستان است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی همچنین بر تهیه سند توسعه شهرستان برای اجرای برنامه‌ها بر اساس برنامه ریزی و اهداف مشخص تاکید کرد.
استاندار سمنان با اشاره به منابع مالی محدود بر اولویت بندی و تعیین شاخص‌ها جهت رشد و توسعه استان در شهرستان میامی تاکید کرد.
وی اظهار داشت: شهرستان میامی یک منطقه کشاورزی است و ۹۰ درصد روستایی هستند و باید درآمد روستایی و امکانات لازم را برای روستا‌ها فراهم نماییم و ایجاد تجمع روستا‌ها هم از برنامه‌ها می‌باشد که می‌تواند از اتلاف منابع و اعتبارات جلوگیری کند.
وی همچنین ایجاد صنایع تبدیلی و بسته بندی را از عوامل مهم ایجاد اشتغال در این منطقه برشمرد و ایجاد تعاونیهای روستایی را برای استفاده بهینه از منابع بسیار ارزشمند توصیف کرد.
تهیه طرح تفضیلی و جامع برای شهر‌ها، استفاده بهینه از مسیر تهران و مشهد و حضور زائران در این منطقه که یک فرصت استثنایی برای میامی ایجاد کرده، اطلاع رسانی توانمندی‌ها و پتانسیل شهرستان از طریق صدا و سیما، توجه به ورودی شهر، تهیه سند توسعه و آمایش سرزمین، حل مشکلات سد کالپوش، توجه به نخبگان و حل مشکلات درمانی و پزشکی، تهیه طرح هادی روستایی، توسعه شرکتهای صنعتی برای ایجاد اشتغال از دیگر نکاتی بود که استاندار سمنان در این جلسه بر آن‌ها تاکید داشت.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: منابع داخلی به علت محدودیت‌ها و تحریم‌ها کم شده است و در این عرصه مسائل و مشکلات باید با نگاه عدالت و به صورت صادقانه پیگیری شود.
مقام معظم رهبری به ریاست محترم جمهوری دکتر روحانی اعتماد کردند و اختیار تام داده تا در جهت حل مسائل و مشکلات در عرصه سیاست خارجی وارد شوند و با گفتمان جدید بر اساس عزت و اقتدار مذاکرات را به پیش ببرند تا گشایشی در کار‌ها ایجاد گردد و امیدواریم با سیاستهای مدبرانه دولت تدبیرو امید در راستای رهنمود‌های مقام معظم رهبری مشکلات اقتصادی مردم برطرف شود.

اعضای شورای امام جمعه ایجاد اشتغال درآمد شاخص شورای اداری فرماندار مشکلات مقام معظم رهبری سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر