کد خبر: 127431 A

توسط جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور صورت گرفت:

امیر سرتیپ نامی، جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور در سفر به استان سمنان با وکیلی استاندار سمنان دیدار و در خصوص مباحثمهم بنیاد بحثو گفتگو کرد.

امیر سرتیپ نامی، جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور در سفر به استان سمنان با وکیلی استاندار سمنان دیدار و در خصوص مباحثمهم بنیاد بحثو گفتگو کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از معاونت روابط عمومی و تبلیغات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان، جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور ضمن ابراز خرسندی و خوشنودی از این دیدار از سازمان‌های شکل گرفته در بنیاد از قبیل: بانوان، اسناد انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، پیشکسوتان، ادبیات و هنرهای نمایشی، سینمایی، خبرگزاری دفاع مقدس و باشگاه خبرنگاران دفاع مقدس خبر داد و افزود: به همت وزارت علوم و تحقیقات، رشته‌های ادبیات پایداری در دانشگاه‌های کشور راه اندازی و به دانشجویان عرضه شده که این تدبیر نقش به سزایی در ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت، پایداری بین نسل سوم کشور داشته است.
سر تیپ نامی اضافه کرد: با امدادهای الهی، رزمندگان اسلام در عملیات‌ها از پیچیده‌ترین تاکتیک‌ها و تکنیک‌های نبرد استفاده کردند که عملیات والفجر ۸، فتح خرمشهر، کربلای۵، عملیات‌های آبی و خاکی و… نمونه‌ای از این موفقیت هاست.
امیر محمدحسن نامی به نقش برجسته و اساسی پزشکان و پیراپزشکان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: پزشکان متخصص بسیجی با انجام عمل‌های ترکیبی در بیمارستان‌های صحرایی موجبات پیشرفت‌های پزشکی این دیار را حاصل شدند که رشد چشمگیر درمان در کشور مرهون خدمات گسترده پزشکان در هشت سال دفاع مقدس است.
وی در پایان سخنانش حکم انتصاب استاندار سمنان را به عنوان ریاست قرارگاه سازندگی پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان به وکیلی ابلاغ و خواستار پیگیری امور و تشکیل جلسات قرارگاه و تخصیص ردیف بودجه استانی جهت به نتیجه رسیدن و افتتاح بخش‌های مختلف موزه شد.
استاندار سمنان ضمن توصیه بر افتتاح جزء به جزء و فاز به فاز پروژه، ساخت پارک موزه دفاع مقدس استان را مغتنم شمرد و گفت: سالانه ۲۰ میلیون زائر حضرت امام رضا(ع) از استان سمنان عازم مشهد مقدس می‌گردند که این، پتانسیل و ظرفیت خوبی برای استان محسوب می‌شود. وکیلی نقش آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها را در انتقال فرهنگ ایثار، شهادت و پایداری برجسته و خاص دانست و خواستار ورود بیش ازپیش سازمان‌های ذی ربط و توجه خاص وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم و تحقیقات به مباحثمختلف مرتبط با دفاع مقدس شد.
امیر سرتیپ نامی ضمن بازدید می‌دانی از پارک موزه دفاع مقدس با کلیات طرح، جایگاه‌ها، المان‌ها و پیشرفت فیزیکی و محتوایی پروژه آشنا شد. در پایان وی در جلسه داخلی کارکنان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شرکت نمود و پس از استماع گزارش اقدامات کلی انجام گرفته تاکنون به نظرات، پیشنهادات و راهبردهای کلان بنیاد پرداخت.

استان سمنان امام رضا بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بودجه پیشکسوتان ترویج فرهنگ درمان دفاع مقدس موزه سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر