کد خبر: 127434 A

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان از توزیع شیر رایگان در بین ۷۸ هزار و ۸۱۳ نفر از دانش آموز به طور همزمان در سراسر مدارس این استان خبر داد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان از توزیع شیر رایگان در بین ۷۸ هزار و ۸۱۳ نفر از دانش آموز به طور همزمان در سراسر مدارس این استان خبر داد.
به گزارش ایلنا، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان افزود: توزیع شیر بین دانش آموزان استان سمنان که از روز شنبه آغاز شده است تا پایان سال تحصیلی ۹۳ - ۹۲ ادامه دارد.
رسول یحیایی گفت: از این تعداد ۵۴ هزار و ۱۱۸دانش آموز در شهرهای سمنان، دامغان، شاهرود، بسطام و گرمسار از نوع شیر پاستوریزه و مابقی دانش آموزان در مناطق محروم استان سمنان از نوع شیر استریل استفاده می‌کنند.
یحیایی تصریح کرد: برنامه توزیع شیر رایگان درسطح مدارس طرحی جهانی است و این طرح بیشتر دانش آموزان مناطق محروم را دربر می‌گیرد.
وی ادامه داد: این طرح با هدف کاهش سوءتغذیه و جلوگیری از شیوع بیماری پوکی استخوان به ویژه درمناطق کم برخوردار به اجرا درآمده است.
یحیایی، آشنایی دانش آموزان با ارزش غذایی شیر، ارتقای سطح سلامت تغذیه‌ای دانش آموزان، مصرف شیر سرد به عنوان میان وعده مناسب، ترویج فرهنگ مصرف شیر و تامین بخشی از نیازهای تغذیه‌ای دانش آموزان را از دیگر اهداف این طرح برشمرد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: امسال توزیع شیر در میان جامعه هدف مدارس استان شامل دانش آموزان دختر و پسر دوره ابتدایی، متوسطه دوره اول، مراکز شبانه روزی کودکان بی‌سرپرست و پیش دبستانی‌های ضمیمه هم زمان با مدارس ابتدایی دولتی و دانش آموزان دوره دوم متوسطه مستقر در خوابگاه‌های شبانه روزی و کارکنان شاغل در واحدهای آموزشی تحت پوشش برنامه شیر مدرسه ایران است.

اداره کل آموزش و پرورش استان استان سمنان ایران ترویج فرهنگ تغذیه دانش آموز سلامت شیر کودکان سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر