کد خبر: 136693 A

فرماندار سمنان:

فرماندار سمنان از بافت تاریخی ۱۸ هکتاری سمنان به عنوان نگین این شهر و گوهر گران‏بهای فرهنگ اسلامی یاد کرد و خواستار رسیدگی بیشتر به آن شد.

ایلنا - سمنان: فرماندار سمنان در نشست هماهنگی طرح بازسازی اطراف مسجد امام خمینی(ره) در فرمانداری سمنان، از دستگاه‏های مجری طرح بازسازی خواست برای وحدت رویه و پیشبرد کار‌ها قبل از انجام هرگونه تغییراتی در بافت هماهنگی‏‌های لازم با فرمانداری صورت گیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری سمنان، حسن سعدالدین از مشاور طرح نیز خواست ضمن مد نظر قرار دادن فضای معنوی و مذهبی، طرح توسعه اطراف مسجد امام خمینی و امام‏زاده یحیی(ع) را پیگیری کند.

سعدالدین همچنین برای حفظ شأن اماکن مذهبی گفت: ضروری است صنوفی در اطراف این اماکن به‏ کارگیری شوند که منطبق بر فضای معنوی آن باشند.

فرماندار سمنان با اشاره به سبقه فرهنگی، دینی و مذهبی مردم مؤمن و متعهد شهرستان سمنان گفت: مردم سمنان از گذشته تاکنون با تربیت دینی در خانواده‏‌هایی مذهبی و با اصالت همواره با رجوع به اماکن مذهبی و به ویژه مسجد امام خمینی(ره) و مسجد جامع، جایگاه معنوی خاصی را برای این اماکن در فرهنگ خود دارند.

وی گفت: به عنوان تاریخ این مردمان باید نسبت به بازسازی و ترمیم و مقاوم‏ سازی این مساجد تاریخی توجه کرد.

امام خمینی خانواده روابط عمومی فرماندار مد مسجد مسجد جامع تاریخی سمنان بافت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر