کد خبر: 187699 A

با حضور مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان؛

در جلسه ای با حضور رئیس، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان، مدیر کل دامپزشکی و مدیر سازمان تعاونی روستائی استان با اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی کشاورزی واحدهای مرغ تخم گذار مسائل و مشکلات آن ها بررسی شد.

ایلنا - سمنان: معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: متوسط تولید روزانه تخم مرغ در استان حدود ۲۴ تن از ۱۵ واحد مرغ تخم گذار فعال با ظرفیت حدود ۵۸۰ هزار قطعه است که ۳۰ درصد آن مازاد بر نیاز استان است.
به گزارش ایلنا، مصطفی شاه حسینی افزود: با توجه به وجود تخم مرغ مازاد بر نیاز استان، کاهش تقاضا در نیمه اول سال و بعضا ورود تخم مرغ از استان های هم جوار باعثشده که عرضه تخم مرغ در استان پایین تر از قیمت تمام شده باشد.

در این جلسه از سوی اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی کشاورزی واحدهای مرغ تخم گذار بیان شد: با توجه به شرایط بازار در سنوات اخیر اوایل سال با کاهش قیمت مواجه بوده و در حال حاضر تخم مرغ با نرخ کمتر از قیمت تمام شده مصوب کارگروه تنظیم بازار که هر کیلو ۴۰هزار ریال است عرضه می شود.

اعضای هیئت مدیره همچنین به مواردی از جمله: عدم سرمایه گذاری لازم به دلیل افت قیمت برای پرورش جدید، خروج مرغ تخم گذار از چرخه تولید، کاهش تولید و متعاقب آن افزایش قیمت، پیگیری در سطح ملی برای شناسایی بازار های هدف مطمئن و صادرات، مساعدت و کمک بانک ها به مرغداران برای تامین تسهیلات ارزان، تامین نهاده های مورد نیاز از طریق شرکت پشتیبانی امور دام استان به صورت مدت دار، حضور در جلسات تصمیم گیری قیمت تخم مرغ و تنظیم بازار در استان و تصمیم گیری واحد در حوزه مرغ و تخم مرغ اشاره کردند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: در این خصوص پیگیری لازم از سوی وزارت متبوع با تصمیم گیرندگان در سطح ملی انجام شده است.

سید مجید موسوی افزود: برای پایداری تولید و برون رفت از وضعیت فعلی در این صنعت طرح چرخه کامل تولید که از طرح های پیشنهادی این سازمان نیز است در دستور کار وزارت است.

وی بیان کرد: در صدور مجوز های جدید با توجه به وضعیت موجود بازنگری خواهد شد و در صدور جوازهای جدید دو موضوع بازار هدف(صادرات) و صنایع تبدیلی طرح های جدید مد نظر قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان همچنین به مواردی از جمله: پیگیری برای حضور نماینده هیئت مدیره مرغ تخم گذار در جلسات تنظیم بازار، پیگیری از طریق شرکت پشتیبانی امور دام استان برای توزیع دان مدت دار سه ماهه با تامین ضمانت، نظارت جدی بر واحد های تولیدی و رعایت مسائل بهداشتی واحد ها اشاره کرد.

تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان سرمایه گذاری صنعت کشاورزی مشکلات معاون هیئت مدیره سمنان دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر