کد خبر: 212303 A

جانشین سپاه قائم ال محمد(عج) استان سمنان خبر داد:

جانشین سپاه قائم ال محمد(عج) استان سمنان از توزیع ۵۰ هزار جلد کتاب با موضوع خطبه غدیر و غدیر شناسی خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در خصوص واقعه غدیر غدیر نیز مانند عاشورا همه گیر و عمومی شود.

جانشین سپاه قائم ال محمد(عج) استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ستاد غدیر سپاه استان سمنان چند سالی است که حرکت‌های خوبی در روز عید سعید غدیر در حوزه بازسازی این واقعه تاریخی انجام می‌دهد و امسال نیز این برنامه‌ها در دست اقدام قرار دارد.

به گزارش ایلنا، اسحاق هراسانیان ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر بیان داشت: واقعه غدیر خم حادثه‌ای عظیم در اعیاد بزرگ اسلامی میباشد که به عنوان «عیدالله اکبر» نامیده شده است و همه ی زحمات پیامبر در طول ۲۳ سال رسالت خود با واقعه غدیر کامل شد.

وی افزود: در این روز، دین اسلام کامل و نعمت خداوند بر بندگان کمال یافت.

جانشین سپاه قائم ال محمد(عج) استان سمنان گفت: غدیر خم همه چیز اسلام و شیعه است و اهمیت این واقعه از انجاست که در همان روزهای نخست رسالت پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمودند، اول کسی که به من دست بیعت دهد، جانشین من خواهد بود و حضرت علی(ع) نخستین کسی بود که دست بیعت به پیامبر داد و تا آخرین نفس در این راه ایستاد و مبارزه کرد و نمونه ی بارز این جانفشانی را میتوان در واقعه لیلة المبیت شاهد بود که حضرت علی(ع) با به خطر انداختن جان خود از اسلام و پیامبر دفاع کرد.

هراسانیان با بیان اینکه حضرت علی(ع) به عنوان شاخص و الگوی ولایت مطرح است، گفت: ولایت فقیه استمرار حرکت انبیا، اولیای الهی و ائمه اطهار(ع) و استمرار غدیر است.

وی با اشاره به اینکه در سالهای گذشته تنها در مرکز استان بازخوانی و بازسازی صحنه غدیر خم صورت می گرفت، افزود: ‌امسال در چهار شهرستان گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود بازخوانی و بازسازی صحنه غدیر خم صورت می‌گیرد.

استان سمنان حضرت علی دین شاخص شیعه عاشورا ولایت فقیه سپاه غدیر جانشین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر