کد خبر: 226026 A

در مراسمی با حضور سردار بابایی؛

در آیینی با حضور سردار گل علی آقابابایی از ۲۰ عنوان کتاب مرتبط با ایثار و شهادت و دفاع مقدس رونمایی شد.

در بین این آثار ۹ عنوان کتاب از این کتب توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان، ۱۰ عنوان به همت بنیاد شهید و ایثارگران استان و یک عنوان از سوی کنگره سه هزار شهید استان سمنان تدوین و منتشر شده است.

به گزارش ایلنا، " وصیت نامه کامل شهدای استان "، " فرهنگنامه شهدای سمنان "، " برپله‌های آسمان "، " خاطرات ۵۹ شهید فرمانده "، " سنگرهای برفی "، " سربازی از جبهه فکه " و " رویای صبح "، " رهاورد پژوهشی "، " خاطرات ۱۶آزاده دامغانی "، " تصویر پایداری " و… از جمله این کتابها هستند.

در این آیین از ۱۱ هنرمند، نویسنده و فعال عرصه دفاع مقدس استان سمنان نیز تجلیل شد.

رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این آیین با اشاره به دروغ پراکنی اخیر برخی رسانه‌های بیگانه مانند بی بی سی و… در خصوص اتفاقات جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس، گفت: ثبت درست وقایع جنگ می‌تواند این توطئه و دروغ پراکنی رسانه‌های بیگانه را خنثی کند.

سردار گلعلی بابایی، افزود: وظیفه همه ما از جمله هنرمندان، نویسندگان و اهل قلم، این است که توطئه دشمنان و رسانه‌های بیگانه را خنثی کنیم و در ثبت وقایع جنگ کوتاهی نکنیم.

وی اضافه کرد: وقایع و اتفاقات جنگ تحمیلی و دروان دفاع مقدس را باید همانگونه که اتفاق افتاده است ثبت و ضبط کنیم و نباید در ثبت وقایع و اتفاقات جنگ افراط و تفریط داشته باشیم چون زمینه سوء استفاده و دروغ پراکنی رسانه‌های بیگانه و دشمنان فراهم می‌شود، باید تنها به ثبت آن چیزی که اتفاق افتاده است بپردازیم.

سردار بابایی با گرامی‌داشت یاد و خاطره ۳ هزار شهید گرانقدر استان سمنان، گفت: این ۳ هزار شهید و تعداد زیادی از شهدای شاخص کشور که مربوط به این استان هستند، گنجینه‌ای بسیار ارزشمندی از آثار، خاطرات و ارزش‌های دفاع مقدس هستند که هنرمندان، نویسندگان و اهل قلم در استان سمنان باید در ثبت آنها تلاش و کوشش کنند.

ادبیات ارزش های دفاع مقدس ایثار و شهادت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بنیاد شهید بی بی سی جنگ جنگ تحمیلی دفاع مقدس سربازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر