کد خبر: 229789 A

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به اتمام فرصت نام نویسی نامزدهای سومین دور از انتخابات کانون مداحان استان، گفت: در این راستا ۱۲۶ نفر از مداحان ثبت نام کرده اند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در گردهمایی مسئولان کانون مداحان استان سمنان در شهرستان شاهرود ضمن پرداختن به موضوع برگزاری سومین دور از انتخابات این کانون در روز جمعه ۱۲دیماه سالجاری بر توجه و اهتمام مسئولان برای هر چه با شکوه تر برگزار شدن آن تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، رئیس ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی استان سمنان با اعلام این مطلب که ۱۲۶ نفر در این انتخابات به رقابت خواهند پرداخت، گفت: بیشترین تعداد داوطلبان مربوط به شهرستان سمنان با ۲۴مرد و پنج زن است.

حجت الاسلام علی شکری همچنین افزود: ۲۰ نفر متشکل از هجده مرد و دو زن نیز از شهرستان شاهرود، ۲۲ مرد و پنج زن از گرمسار و همچنین ۱۰ مرد از سرخه در این انتخابات شرکت دارند.

وی با اشاره به سایر داوطلبان شرکت کننده در انتخابات کانون مداحان استان سمنان ابراز داشت: سهم شهرستان دامغان در این انتخابات ۱۹نفر، مهدیشهر ۱۰نفر، میامی ۱۱ و بیارجمند ۱۰نفر است.

شکری ضمن اظهار امیدواری نسبت به هرچه با شکوه تر برگزار شدن این انتخابات در تاریخ معین، تصریح کرد: همچنین باید با هماهنگی دستگاه های اجرایی در برگزاری هرچه سالم تر انتخابات کوشید.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به ضرورت برگزاری کلاس های مداحی در زمینه های مختلف، گفت: برای فراگیری هنر والای ستایشگری اهل بیت(ع) برگزاری کلاس های آموزشی مقتل خوانی، امام شناسی و… در راستای جلوگیری از ورود بدعت ها به مداحی برنامه ریزی مناسب و کاربردی انجام شود.

شکری، با بیان این مطلب که مهم ترین رسالت مداحان و ذاکران ائمه اطهار(ع) ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) است، اظهار داشت: مداحان در تبیین قیام عاشورای حسینی نقش مهم و موثری دارند که لازم است برنامه ها را در این راستا دنبال کنند.

وی ادامه داد: استان سمنان با داشتن پیشکسوتان ارزشمند در حوزه مداحی نقش مهمی در غنا بخشیدن به مراسم اهل بیت(ع) دارد و در این راستا پیشگام است.

این مقام مسئول همچنین درباره حضور موثر مداحان در جنگ تحمیلی ابراز داشت: مهمترین نقش مداحان اهل بیت(ع) انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده است.

شکری همچنین مداحان را پلی بین نسل جوان با ارزش های انقلاب دانست و تاکید کرد: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده توسط مداح اهمیت ویژه ای دارد و مقام معظم رهبری نیز در راستای تبیین رسالت های جامعه مداحی، ادای دین به شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت را از وظایف مداحان می دانند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان با یادآوری اینکه استان سمنان دارای دو هزار و ۷۰ مداح است گفت: از این تعداد یک هزار و ۲۳۵ نفر مرد و ۸۳۵ نفر زن هستند.

وی با بیان اینکه در سومین دوره از انتخابات کانون مداحان استان، شهرستان سرخه نیز دارای کانون خواهد شد، تصریح کرد: شهرستانهای سمنان، شاهرود و دامغان نیز با توجه به افزایش تعداد مداحان اهل بیت(ع) این شهرستانها در این دوره از انتخابات به تعداد اعضای کانون مداحانشان افزوده می شود.

رئیس ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی استان سمنان تعداد اعضای جدید کانون مداحان شهرستانهای استان را در شاهرود و سمنان، ۹ نفر اصلی و چهار نفر علی البدل، شهرستان دامغان هفت نفر اصلی و سه نفر علی البدل و در شهرستانهای سرخه، مهدیشهر، گرمسار، میامی و همچنین بخش بیارجمند هر کدام پنج نفر اصلی و سه نفر علی البدل اعلام کرد که برای مدت چهار سال عضو این کانون ها می شوند.

در سومین دور از انتخابات کانون مداحان استان سمنان ۵۰ نفر به عنوان عضو اصلی و ۲۱ نفر نیز به عنوان عضو علی البدل انتخاب خواهند شد.

اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان انتخابات اهل بیت پیشکسوتان تبلیغات اسلامی استان جنگ تحمیلی دین فرهنگ ایثار و شهادت مداحان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر