کد خبر: 230476 A

مدیر کل میراثفرهنگی استان سمنان خبر داد

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از راه اندازی بازارچه دائمی عرضه و فروش صنایع‌دستی در سمنان خبر داد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان در دیدار با هنرمندان برگزیده صنایع دستی استان سمنان، اظهار کرد: این اداره کل در صدد راه اندازی بازارچه دائمی صنایع‌دستی در یکی از مناطق پربازدید سمنان یا مهدیشهر است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، محمدحسین بحرالعلومی از معاون سرمایه‌گذاری اداره کل خواستار معرفی زمین مناسب برای ایجاد بازارچه شد و گفت: این بازارچه می‌تواند در زمینه حمایت از هنرمندان صنایع دستی استان موثر باشد.

بیش از ۴۰ نفر از برگزیدگان و نخبگان صنایع‌دستی استان در رشته‌های سفال و سرامیک، گلیم و جاجیم، مصنوعات فلزی، نازک‌کاری چوب، نمد، ساخت سازهای سنتی، گره چینی و… در این جلسه به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

نبود زیرساختهای لازم برای توسعه بازرگانی و تجارت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، لزوم ایجاد بازارچه دائمی و مراکز فروش و… از جمله نقطه نظرات و مسائل مطرح شده توسط هنرمندان در این جلسه بود.

استان سمنان تجارت روابط عمومی زمین سرمایه گذاری صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری مشکلات معاون نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر