کد خبر: 235646 A

مراسم تودیع اعضای گذشته و معارفه اعضای جدید هیات مدیره خانه مطبوعات استان سمنان طبق اساسنامه جدید برگزار شد.

مراسم تودیع اعضای گذشته و معارفه اعضای جدید هیات مدیره خانه مطبوعات استان سمنان طبق اساسنامه جدید با حضور سوقندی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، باهنر معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، طاهریان روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، خانم پور کلهر سرپرست امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، اعضای قبلی و جدید هیات مدیره خانه مطبوعات آقایان کواکبیان، فرزامی راد، خوری، حسین پور، منصوریان، رهایی، یزدانی، مطهری نژاد، صمیمیان، عمادی و خانم قدم در محل خانه مطبوعات در فرهنگسرای کومش برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در ابتدای این جلسه مصطفی کواکبیان ضمن تشکر از اعضای قبلی و خیر مقدم به اعضای فعلی گفت: اعضای جدید هیات مدیره باید برای حمایت از جامعه خبرنگاران تمام تلاش خود را به کار بگیرند و ما باید بر اساس وظایف و اهدافی که در اساسنامه جدید آمده به ارتقای سطح کمی و کیفی مطبوعات محلی کمک بیشتری کنیم و از آنجایی که نشریات محلی به عنوان بازتاب دهنده رویدادها و مشکلات منطقه ای می باشند برای رفع نارسایی ها ومشکلات آنها بر اساس شرح وظایف که در اساسنامه آمده اقدام کرده و ضعف های موجود را بررسی و نسبت به حل آنها تلاش کنیم همچنین روابط عمومی خانه مطبوعات را فعال کرده تا عملکرد خانه اطلاع رسانی شود.

کواکبیان در ادامه اظهار داشت: هیات مدیره جدید باید با اتخاذ راهکارهای قانونی نسبت به تامین منابع مالی برای ساختمان خانه و تقویت دفاتر شهرستانی و حمایت از حقوق صنفی اعضا و ارتقای سطح آموزش خبرنگاران و برپایی نمایشگاه ها و جشنواره های محلی و اردوهای زیارتی و سیاحتی اقدام نماید.

وی از حمایت های مادی و معنوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاران آن اداره تشکر کرده و خواستار تعامل بیشتر با خانه مطبوعات استان شد.

در ادامه جلسه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خواستار وحدت بیشتر اصحاب مطبوعات شد و از تلاشهای ارزنده اعضای قبلی تشکر کرد و خواستار تلاش مضاعف اعضای جدید جهت رفع کاستی های موجود در عرصه مطبوعات استان سمنان شد.

سوقندی افزود: خانه مطبوعات بایستی پیش از آنکه کارهای سخت افزاری انجام دهد نقش خانه را داشته باشد خانه ای که اعضا در آن احساس آرامش کنند، در یک خانه اختلاف سلیقه وجود دارد مخصوصا که یک رسانه محل تبادل افکار است پس چه بهتر است که با وحدت و افکار مثبت این خانه حفظ شود.

در ادامه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی راهکارهایی را جهت پیشرفت و توسعه خانه مطبوعات ارائه و عنوان کرد: اعضای هیات مدیره صرفا نباید در جلسه شرکت کنند بلکه با ایجاد کمیته های مختلف با افزایش پذیرش اعضا و اصلاح اساسنامه و استفاده از ظرفیت های ملی نقش آفرینی کنند و در جهت اعتلای اهداف خانه تلاش کنند.

سوقندی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان آمادگی دارد با ایجاد تفاهم نامه ای کلیه امور مطبوعاتی را به خانه مطبوعات محول نماید.

در ادامه این جلسه باهنر معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیزضمن تقدیر و تشکر از اعضای قبلی و فعلی خانه مطبوعات استان سمنان عنوان کرد خانه مطبوعات باید تمام امور صنفی خانه را خود انجام دهد و از دخالت دادن اداره کل در امور خانه پرهیز نماید وبا اطلاع رسانی به موقع از عملکرد خانه شفاف سازی کند.

باهنر در مورد کارت هدیه روز خبرنگار افزود: این کارت ها تا هفته آینده در اختیار خبرنگاران قرار می گیرد.

در ادامه جلسه پس از تقدیر از اعضای جدید و قبلی، جلسه هیات مدیره خانه مطبوعات به صورت رسمی شروع به کار کردو پس از بحثو تبادل نظر اعضا تصمیمات زیر اتخاذ شد.


۱ - بر اساس ماده ۲۹ اساسنامه با اجماع آرا دکتر کواکبیان را به عنوان رئیس هیات مدیره خانه، عباسعلی حسین پور بعنوان نایب رئیس، حسن رهایی بعنوان خزانه دار، عباس منصوریان به عنوان منشی انتخاب شدند.


۲ - بر اساس ماده ۳۷ اساسنامه آقای مهدی صمیمیان به عنوان مدیر خانه مطبوعات استان سمنان برای مدت ۲ سال انتخاب شد.
۳ - بر اساس ماده ۳۵ اساسنامه کلیه قردادها و اسناد مالی تعهد آور خانه مطبوعات بر اساس آیین نامه مالی با امضای ثابت مدیر خانه وخزانه دار و یا رئیس خانه معتبر می باشد.


۴ - بر اساس بند ۸ ماده ۳۲ اساسنامه آقای منصور فرزامی بعنوان مسئول کمیته انضباطی برای رسیدگی به تخلفات حرفه ای اعضا انتخاب گردید.


۵ - همچنین آقای ابراهیم خوری بعنوان مسئول امور شعب خانه انتخاب شد.


۶ - آقای سید منصور عمادی چاشمی بعنوان مسئول روابط عمومی انتخاب شد.


۷ - آقای مطهری نژاد نیز به عنوان مسئول کمیته آموزشی انتخاب شد.

ارتقای سطح استان سمنان تودیع و معارفه حقوق کمیته انضباطی مطبوعات معارفه معاون منابع مالی هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر