کد خبر: 242072 A

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شاهرود از برگزاری اولین گردهمایی جامعه اکوتوریسم کشور در شاهرود خبر داد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: این گردهمایی از بیست و دوم تا بیست و چهارم بهمن ماه امسال در محل روستای ابر شهرستان شاهرود برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، حمیدرضا حسنی افزود: بازدید از مجموعه تاریخی بسطام، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، ارتفاعات پوشیده از برف جنگل ابر و دالان بهشت، رمل‌های ماسه ای کویر چاه جام، موزه تخصصی آب و برگزاری نشست‌های تخصصی در ارتباط با مسائل زیست محیطی و حفاظت از عرصه‌های طبیعی از جمله برنامه‌های این گردهمایی است.

حسنی بیان داشت: تجلیل از فاتحان قله‌های مرتفع جهان و یادمان قهرمانان درگذشته کوهنوردی و شهدای عرصه محیط زیست از دیگر برنامه‌های گردهمایی جامعه اکوتوریسم کشور است.

وی اظهار داشت: این گردهمایی توسط دفتر خدمات مسافرتی هیرکان سفر با همکاری هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان و شهرستان شاهرود، شبکه تشکل‌های زیست محیطی استان، ماهنامه سیاحت و سفر، فصلنامه کوه و مؤسسه طنین طبیعت تیرگان برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: علاقمندان برای ثبت نام و شرکت در این گردهمایی می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی www. hirkantour. com مراجعه کنند.

استان سمنان جامعه جنگل جهان روابط عمومی زیست محیطی صنایع دستی و گردشگری طبیعت محیط زیست موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر