کد خبر: 107088 A

ظریف خطاب به مردم ایران:

سیاست خارجی ذاتاً حوزه متانت، صبر، درایت و اقدامات سنجیده، حساب شده و هدفمند است. نمی‌توان توقع داشت که مشکلات انباشته شده با یک یا چند ملاقات حل و فصل شوند.

وزیر امور خارجه با اشاره به فضاسازی‌ها در خصوص رابطه ایران و امریکا اظهار داشت: برای رسیدن به راه حل‌های موفق و پایدار هر دو طرف باید آماده تعامل سازنده بر مبنای موضع برابر، احترام متقابل و منافع مشترک باشند.

به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که بری شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می‌برد در صفحه‌ فیسبوکش پیرامون رابطه ایران و امریکا و احتمال مذاکرات دو طرف در سفر روحانی به امریکا اظهار کرد: دولت یازدهم دولت تدبیر و امید است و بنده بسیار خرسندم که مردم به تدبیر این دولت بسیار امیدوارند. اما سیاست خارجی ذاتاً حوزه متانت، صبر، درایت و اقدامات سنجیده، حساب شده و هدفمند است. نمی‌توان توقع داشت که مشکلات انباشته شده با یک یا چند ملاقات حل و فصل شوند.

برای رسیدن به راه حل‌های موفق و پایدار هر دو طرف باید آماده تعامل سازنده بر مبنای موضع برابر، احترام متقابل و منافع مشترک باشند. البته من یقین دارم که با یاری خداوند قادر متعال و عنایات و توجهات اولیایش و به دلیل برخورداری خدمتگزاران شما از پشتیبانی خردمندانه مقام معظم رهبری و حمایت حماسی شما مردم بزرگوار، کنشگران بین المللی ناگزیر از برخورد مناسب با نمایندگان شما خواهند بود. ولی باید با دقت و جدیت و با صبر و دوراندیشی و آینده نگری تأمین حقوق، توسعه، پیشرفت و رفاه شما مردم شریف را تضمین کرد.

برنامه‌های متعدد و متنوع و ملاقات‌های ریاست محترم جمهوری و بنده در این سفر، شروع این مسیر پرفراز و نشیب است. البته اطمینان دارم که این راه دشوار و زمانبر با دعا، صبر و پشتیبانی شما با موفقیت طی خواهد شد.

امور خارجه ایران حقوق دولت سیاست خارجی مجمع عمومی سازمان ملل مردم ایران مشکلات مقام معظم رهبری نیویورک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر