کد خبر: 107977 A

ظریف در دیدار وزیرخارجه فرانسه:

ظریف: دستیابی تروریستها به سلاح شیمیایی نگران کننده است / فابیوس: با طولانی شدن بحران سوریه فعالیت افراط گرایان بیشتر می‌شود.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فرانسه طی دیداری در خصوص روابط دو جانبه، بحران سوریه، مذاکرات ژنو۲، موضوع سلاح های شیمیایی و خطرات افراط گرایی در سوریه رایزنی و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایلنا، در این دیدار طرفین همچنین پیرامون انجام رایزنی های سیاسی منظم میان دو کشور در سطح معاونین وزرای امور خارجه توافق کردند.

دکتر ظریف در این دیدار ضمن تشریح مواضع کشورمان در قبال بحران سوریه، ضرورت حل کامل این بحران در چارچوب مذاکرات سوری - سوری را خاطر نشان ساخت.

وی با اشاره به نقش گروههای افراطی در بحران سوریه، نگرانی از دستیابی آنها به سلاح شیمیایی را خاطر نشان ساخت و بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم و اقدامات قاطع در مقابله با این مخاطرات تاکید کرد.

دکتر ظریف با مردود دانستن دخالت خارجی در سوریه، آینده این کشور منهای حضور گروههای افراطی را مهم خواند.

وی در ارتباط با مسئله هسته ای، به شروع مذاکرات ایران و ۱ + ۵ از روز پنجشنبه در سطح وزرای امور خارجه اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران برای انجام مذاکرات جدی آمادگی دارد و امیدواریم طرف مقابل نیز از این جدیت در مذاکرات برخوردار باشد.

وزیر امور خارجه فرانسه نیز ضمن تبریک بمناسبت انتصاب دکتر ظریف به سمت وزیر امور خارجه مذاکرات روز گذشته روسای جمهور دو کشور را خوب توصیف کرد.

وی در ارتباط با سوریه گفت: ما نیز موافقیم هرچه بحران سوریه طولانی شود، اوضاع پیچیده تر شده و زمینه فعالیت افراط گرایان بیشتر خواهد شد.

وزیر امور خارجه فرانسه نیز ابراز امیدواری کرد مذاکرات ایران و ۱ + ۵ سازنده باشد.

امور خارجه ایران بحران سوریه جمهوری اسلامی ایران سلاح های شیمیایی سوریه فرانسه وزیر امور خارجه هسته ای مذاکرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر