کد خبر: 108145 A

معاون وزیر خارجه روسیه خواستار شد:

«سرگئی ریابکوف» با اشاره به لغو قرارداد تحویل سیستم‌های موشکی پدافند هوایی S - ۳۰۰ به ایران، گفت که خواستار حل و فصل این مساله و خارج شدن آن از دستور کار در مناسبات روسیه و ایران هستیم.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه گفت که مسکو مایل است مساله لغو قرارداد تحویل سیستم‌های موشکی پدافند هوایی S - ۳۰۰ از دستور کار خارج شود.
به گزارش ایلنا به نقل از نووستی، ریابکوف در نمایشگاه «راشا آرمز اکسپو ۲۰۱۳» در «نیژنی تاگیل» گفت: «خواستار حل و فصل این مساله و خارج شدن آن از دستور کار در مناسبات روسیه و ایران هستیم.»
ایران در رابطه با لغو قرارداد تحویل سیستم‌های S - ۳۰۰ تقاضای پرداخت چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلارغرامت از روسیه کرده است.
قرارداد تحویل سیستم موشکی S - ۳۰۰ در سال ۲۰۰۷ میلادی بین مسکو و تهران امضا شد و قرار بود روسیه پنج دستگاه از این سیستم پدافند هوایی به ارزش حدود ۸۰۰ میلیون دلار را به ایران تحویل دهد. اما «دیمیتری مدودف» ‌رئیس‌جمهوری وقت روسیه، ‌ حدود سه سال پیش ‌بر اساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه تهران، ‌ تحویل این سیستم موشکی به ایران را ممنوع کرده و قرارداد آن را لغو کرد.
ایران به دنبال آن شکایتی چهار میلیارد دلاری را علیه شرکت «روس آبارون اکسپورت»، شرکت دولتی صادرات و واردات تسلیحات روسیه به دادگاه بین المللی داوری در سوئیس مطرح کرد.

امنیت سازمان ملل متحد ایران دلار روسیه مسکو معاون وزیر واردات وزیر خارجه سیستم تحویل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر