کد خبر: 109468 A

وزیر امور خارجه مجارستان و معاون وزیر امور خارجه کره شمالی به طور جداگانه با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و گفت‌وگو کردند.

وزیر امور خارجه مجارستان و معاون وزیر امور خارجه کره شمالی به طور جداگانه با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایلنا در دیدار وزرای امور خارجه ایران و مجارستان، طرفین تاکید کردند که وجود زمینه‌های متقابل و ظرفیت‌های فراوان فیمابین در فضای جدید ایجاب می‌کند که مناسبات و همکاری‌های تهران – بوداپست بیش از پیش گسترش یابد.

ظریف در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط دو کشور، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تقویت روابط با توجه به ظرفیتهای متقابل دو کشور مورد تاکید قرار داد.

وی در این راستا همکاری‌های پارلمانی خوب، تشکیل گروه دوستی پارلمانی و رفت و آمد و رایزنی سیاسی منظم معاونین وزرای امور خارجه دو کشور را سازنده ارزیابی کرد.

ظریف تقویت همکاری‌های اقتصادی را به نفع دو کشور دانست.

وزیر امور خارجه مجارستان نیز ضمن تبریک انتصاب دکتر ظریف به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که اعتقاد داریم باید روابط تاریخی دو کشور گسترش یابد.

وی همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های دانشگاهی، علمی و آموزشی، تجاری و کشاورزی را برشمرد و بر تقویت این همکاری‌ها تاکید کرد.

وزیر خارجه مجارستان تصریح کرد که پیام سیاسی ملاقات امروز ما علاقه‌مندی دو کشور به پیشرفت و ارتقاء روابط فیمابین است.

ظریف در دیدار معاون وزیر امور خارجه کره شمالی نیز روابط خوب دوجانبه، چندجانبه و بین المللی ایران و کره شمالی را مورد اشاره قرار داد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که چهلمین سالگرد برقراری روابط سیاسی ایران و کره شمالی را در پیش رو داریم.

معاون وزیر امور خارجه کره شمالی نیز با اشاره به تبادل هیاتهای بلندپایه دو کشور تاکید کرد که روابط سنتی نزدیک دو کشور به خوبی پیش می‌رود.

وی با تشریح سیاستهای اقتصادی و طرح‌های توسعه‌ای کشورش، همکاریهای مشترک دو کشور را مورد اشاره قرار داد.

معاون وزیر امور خارجه کره شمالی همچنین آخرین تحولات منطقه شبه جزیره کره را تشریح کرد.

امور خارجه ایران جمهوری اسلامی ایران شبه جزیره کره کره شمالی کشاورزی مجمع عمومی سازمان ملل معاون معاون وزیر وزیر خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر