کد خبر: 115621 A

اخضر ابراهیمی در دیدار با محمد جواد ظریف تاکید کرد:

اقدامات تروریستی امنیت و ثبات کل منطقه را تهدید می‌کند و ایران براساس سیاست اصولی اسلامی و انسانی خود و در راستای کمک به تامین و تثبیت ثبات و امنیت در منطقه نسبت به حل و فصل بحران سوریه از طریق راهکار سیاسی و گفت‌وگوی سوری – سوری اهتمام دارد.

اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در سوریه عصر شنبه در تهران با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد و درباره مسائل مورد علاقه از جمله تحولات منطقه و بحران سوریه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به سابقه خوب و تجارب ارزشمند اخضر ابراهیمی در کمک‌ به حل و فصل مسائل و مشکلات در منطقه از جمله در خلال بحران افغانستان با مشارکت و همکاری فعال کشورمان، ابراز امیدواری کرد وی در ماموریت مهم خود برای حل و فصل بحران سوریه نیز موفق باشد.
ظریف هم‌چنین در این دیدار با تاکید بر سیاست و موضع اصولی جمهوری اسلامی در تعهد به حل و فصل مسائل و مشکلات از طریق راهکار سیاسی و مذاکره خاطرنشان کرد: ایران معتقد است که ثبات و امنیت در منطقه با همکاری و تعامل سازنده بین خود کشورهای منطقه تامین و تثبیت می‌شود و جمهوری اسلامی ایران از هر گونه ابتکار و راه‌حلی برای کمک به حل بحران سوریه با توجه به نقش مردم این کشور حمایت می‌کند و همه ظرفیت و توان خود را برای کمک به پیشبرد این روند به‌کار خواهد گرفت.
وزیر امور خارجه کشورمان هم‌چنین با اشاره به تبعات خطرناک تداوم هر گونه ناامنی و بی‌ثباتی برای همه کشورهای منطقه خاطرنشان کرد: اقدامات تروریستی امنیت و ثبات کل منطقه را تهدید می‌کند و ایران براساس سیاست اصولی اسلامی و انسانی خود و در راستای کمک به تامین و تثبیت ثبات و امنیت در منطقه نسبت به حل و فصل بحران سوریه از طریق راهکار سیاسی و گفت‌وگوی سوری – سوری اهتمام دارد.
اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل متحد نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از سفر منطقه‌ای خود و مذاکرات و رایزنی‌هایش با مقامات کشورهای مختلف برای فراهم کردن زمینه برگزاری اجلاس «ژنو ۲»، بر اهمیت و تاثیر نقش وجایگاه ایران در حل و فصل مسائل و مشکلات منطقه به خصوص بحران سوریه تاکید کرد.
او با اشاره به تلاش برای برگزاری به موقع اجلاس «ژنو ۲» برای حل و فصل مسائل و مشکلات سوریه ضوررت حضور و مشارکت همه کشور‌ها و طرف‌های موثر در روند حل سیاسی این بحران از جمله ایران را خواستار شد و خاطرنشان کرد: تنها یک راهکار سیاسی با حمایت و همکاری همه طرف‌ها و کشورهای موثر منطقه می‌تواند به این بحران پایان بخشد.
ابراهیمی ابراز امیدواری کرد که با مشارکت، همکاری و تعامل سازنده همه طرف‌ها و کشورهای موثر شاهد برگزاری به موقع اجلاس ژنو و کمک به مردم سوریه برای برون رفت از شرایط بغرنج و پیچیده کنونی باشیم.

ایران بحران سوریه جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران سازمان ملل متحد سوریه کشورهای منطقه مشکلات امنیت سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر