کد خبر: 115625 A

در پی درگیری مرزی سراوان انجام شد؛

در این ملاقات از دولت پاکستان قویا خواسته شد تا بر اساس موافقت‌نامه همکاری‌های امنیتی و قرارداد استرداد مجرمان بین دو کشور نسبت به برخورد قاطعانه و دستگیری رهبران و اعضای گروه تروریستی که به خاک پاکستان متواری شده‌اند مبادرت کرده تا به مجازات برسند.

متعاقب شهادت و زخمی شدن تعدادی از نیروهای مرزی ایران توسط گروه‌های تروریستی در نقطه صفر مرزی در منطقه سراوان روز جمعه و فرار تروریست‌ها به داخل خاک پاکستان، عصر شنبه مدیرکل غرب آسیای وزارت امور خارجه در ملاقات با کاردار پاکستان در تهران یادداشت اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با عملیات تروریستی از خاک پاکستان علیه اتباع و مرزبانان جمهوری اسلامی ایران را تسلیم نامبرده کرد.
به گزارش ایلنا، در این ملاقات از دولت پاکستان قویا خواسته شد تا بر اساس موافقت‌نامه همکاری‌های امنیتی و قرارداد استرداد مجرمان بین دو کشور نسبت به برخورد قاطعانه و دستگیری رهبران و اعضای گروه تروریستی که به خاک پاکستان متواری شده‌اند مبادرت کرده تا به مجازات برسند.
در این ملاقات کاردار پاکستان ضمن ابراز تاسف از شهادت اتباع و مرزبانان جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: مراتب در اسرع وقت به دولت پاکستان منعکس تا به سرعت مورد پیگیری کشورش قرار گیرد.

ایران پاکستان جمهوری اسلامی ایران خاک دولت گروه های تروریستی وزارت امور خارجه تهران مرزی کاردار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر