کد خبر: 118807 A

ظریف در گفت‌وگو با شبکه فرانس ۲۴:

ظریف گفت که «بی‌اعتمادی زیادی در ایران درباره رفتار و رویکرد و برخورد برخی از کشورهای گروه ۱ + ۵» باقی است، ولی ایران «با حسن نیت» در مذاکرات شرکت خواهد کرد.

وزیر امورخارجه ایران گفت که توافق با جامعه بین‌المللی درباره برنامه هسته‌ای تهران می‌تواند در مذاکرات ژنو به دست آید.
به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری فرانس ۲۴ درباره یک توافق هسته‌ای احتمالی با ۱ + ۵ گفت: من فکرمی‌کنم رسیدن به توافق در طول این مذاکرات امکان‌پذیر باشد، ولی این را تنها از جانب طرف خودمان می‌گویم و نمی‌توانم از جانب طرف دیگر مذاکرات حرف بزنم.
وزیر امور خارجه ایران در عین حال گفت که شکست در رسیدن به توافق در ژنو یک «فاجعه» نخواهد بود.
وی گفت: من معتقدم که ما در سه دور قبلی مذاکرات راه زیادی را آمده‌ایم و تنها کافی است که چند گام دیگر برداریم. ما آماده‌ایم که این گام‌ها را در ژنو برداریم، ولی اگر نتوانیم این کار را در ژنو انجام دهیم، این گام‌ها را در دور بعدی مذاکرات برمی‌داریم.
ظریف گفت که «بی‌اعتمادی زیادی در ایران درباره رفتار و رویکرد و برخورد برخی از کشورهای گروه ۱ + ۵» باقی است، ولی ایران «با حسن نیت» در مذاکرات شرکت خواهد کرد.
وزیر امور خارجه ایران در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به درگیری‌ها در سوریه، گفت: ایران آماده است که خواستار عقب‌نشینی همه نیروهای خارجی از سوریه شود.
وی افزود: ما آماده‌ایم با همه کسانی که دارای نفوذ هستند خروج همه غیرسوری‌ها از داخل خاک سوریه را خواستار شویم.
دور جدید مذاکرات ایران و گروه ۱ + ۵(آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) قرار است در تاریخ ۷ و ۸ نوامبر(۱۶ و ۱۷ آبان) در ژنو برگزار شود.

آلمان انگلیس ایران خاک سوریه عقب نشینی گروه ۱ ۵ وزیر امور خارجه ایران هسته ای ژنو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر