کد خبر: 118864 A

نماینده بستان آباد در نطق میان‌دستور:

سال‌ها بی‌توجهی به قوانین و زیرساخت‌های کشوری و پرداختن به ظواهر و روزمرگی سبب پدید آمدن بحران‌هایی همچون بحران آب در کشور شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با تاکید بر وجود مشکلات اقتصادی گفت: علاوه بر مشکلات اقتصادی که با آن دست به گریبانیم با مسائل جدیدی از جمله مسائل زیست محیطی هم مواجه هستیم، برای مثال، بحران آب در پیش بینی‌های بلند مدت به نصف خواهد رسید، لذا باید مصرف را بهینه سازی کنیم.
به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا نوری قزلجه در رابطه با بحران‌های زیست محیطی تصریح کرد: بحران آب در پیش بینی‌های بلند مدت به نصف خواهد رسید، لذا باید مصرف را بهینه سازی کنیم.
وی ادامه داد: خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه‌ها، بیابان زدایی، آلودگی هوا و ریز گرد‌ها، وابستگی زیاد به واردات مواد غذایی از دیگر بحران‌های است که باید با یک نگاه مسئولانه ملی و حتی فراملی به دنبال حل آن‌ها باشیم.
نوری در ادامه خطاب به هیات حاکمه آمریکا خاطر نشان کرد: تا زمانیکه امنیت آمریکا را به امنیت رژیم اشغالگر قدس گره زده‌اید، یقین بدانید نه رژیم صهیونیستی روی آرامش می‌بیند و نه امریکا خاطری آسوده دارد.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اینکه هیات حاکمه امریکا هنوز نتوانسته پس از سال‌ها پیام انقلاب اسلامی را دریافت کند، یادآور شد: هیات حاکمه ایالات متحدهامریکا باید همواره با احترام و تکریم با جمهوری اسلامی ایران برخورد کرده و بر علیه ملت ایران نباید دشمنی، کینه، تصویب قطعنامه و تحریم‌ها را به کار بگیرد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی بر ضرورت رفع مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغال مردم تاکید کرد و گفت: سال‌ها بی‌توجهی به قوانین و زیرساخت‌های کشوری و پرداختن به ظواهر و روزمرگی سبب پدید آمدن بحران‌هایی همچون بحران آب در کشور شده است.
نوری قزلچه تصریح کرد: هم اکنون سهم سرانه آب کشور حدود یک هزار و هفصد مترمکعب است که بر اساس پیش بینی‌های بلند مدت تا ۲۰ سال آینده این میزان به نصف و حدود هزار مترمکعب تنزل می‌کند پس لازم است نسبت به سرمایه گذاری در مصرف بهینه آب به ویژه در بخش کشاورزی که ۹۳ درصد آب کشور را به خود اختصاص می‌دهد، اقدامات موثری صورت گیرد.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی از مسوولان خواست تا منابع موجود کشور از جمله صندوق توسعه ملی را به سمت رفع معضلات کشور هدایت کنند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی رسیدگی هرچه سریع‌تر به برخی مشکلات مردم بستان آباد از سوی مسئولان اجرایی را خواستار شد و گفت: برای رفع مشکلات تردد در این منطقه، بازگشایی تونل بستان آباد تبریز در مسیر اتوبان، نیاز به توجه مسئولان اجرایی دارد، ضمن اینکه باید با مسببان این نوع بی‌کیفیتی‌ها در کارهای تازه افتتاح شده، برخوردهای لازم صورت گیرد.

اشتغال انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی ایران زیست محیطی کشاورزی مجلس شورای اسلامی مشکلات ملت ایران نماینده مردم واردات مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر