کد خبر: 122960 A

آیت الله نوری همدانی در دیدار با سردار نقدی:

باید برای رفع مشکلات اقتصادی مردم تلاش کرد و تحریم‌ها صرفا باعثمشکلات نیست چراکه امروز نظارت و اشراف مشخصی بر قیمت‌ها وجود ندارد و یک جنس یا خدمت با قیمت‌های مختلف در کشور ارائه می‌شود.

یکی از مراجع تقلید گرانی همیشگی را یک فرهنگ غلط عنوان نموده و تصریح کرد: رفع مشکلات اقتصادی خیلی زود خود را نشان می‌دهد.
به گزارش ایلنا، به مناسبت هفته بسیج سرتیپ محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین با سفر به قم با آیت الله شیخ حسین نوری همدانی از مراجع تقلید شیعیان دیدار نمود.

آیت الله نوری همدانی در این دیدار بسیج را مجموعه‌ای محترم، پویا، پرنشاط، فعال، دارای ویژگی‌های فراوان و خدمات و آثار بسیار خوانده و اظهار داشت: اخلاص، ولایت مداری و احیای فرهنگ جهاد و شهادت از ویژگی‌های بسیج و شجره طیبه‌ای است که امام بزرگوار غرس کردند.

وی درک موقعیت فعلی اسلام و انقلاب در جهان را ضروری دانسته و افزود: امروز دشمنان کینه توز شامل استکبار و شاخه‌های آن در مقابل نظام اسلامی قرار دارند.

این مرجع بسیجی دشمنی و عداوت تکفیری‌ها با تشیع در جهان را یادآور شد و تصریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی، مردم مصر بسیار خواستار دین اسلام و روحانیت شیعه بودند ولی امروز نام بردن از شیعه و ارزش‌های شیعی در مصر به سختی و تحت شدید‌ترین خفقان است در حالیکه مردم رای دادند ولی تکفیری‌ها به روی کار آمدند و این مسئله در عربستان، اردن، بحرین و سایر کشور‌ها نیز دیده می‌شود.

وی سلطه جویی و استعمارگری استکبار علیه اسلام و مسلمانان در طول قرن‌های گذشته را یادآور شده و افزود: امروز گزینه‌های ما نیز در مقابل دشمن معین است که نظام ولایتمدار، ارتباط عمیق مردم با رهبری و فرهنگ و جهاد و شهادت می‌باشد و باید کاری کرد تا قدرت خود را به دنیا نشان دهیم.


آیت الله نوری همدانی بر آگاه سازی سازی مردم برای آمادگی بیشتر تاکید و بسیج را به معنی آمادگی برای استقامت و پایداری دانسته و ادامه داد: باید برای رفع مشکلات اقتصادی مردم تلاش کرد و تحریم‌ها صرفا باعثمشکلات نیست چراکه امروز نظارت و اشراف مشخصی بر قیمت‌ها وجود ندارد و یک جنس یا خدمت با قیمت‌های مختلف در کشور ارائه می‌شود.

وی گرانی همیشگی را یک فرهنگ غلط عنوان نموده و تصریح کرد: رفع مشکلات اقتصادی خیلی زود خود را نشان می‌دهد.

این مرجع تقلید شیعیان، بسیج را بسیار اثرگذار و پربرکت خوانده و خاطرنشان کرد: اسلام شش چیز را موجب عزت و قدرت معرفی می‌کند که طاغوت و استکبار این‌ها را از ملت ایران گرفته بود و همچنان باید برای کسب آن‌ها تلاش کرد و آن‌ها عبارتند از علم و فناوری، ایمان، حکومت و نظام اسلامی، اتحاد و وحدت، جهاد و شهادت و دوری از سلطه پذیری که راه دستیابی به آن آگاه سازی مردم است.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه عربستان آنقدر پول نفت دارد که احتیاج به درآمد حجاج ایرانی ندارد ولی باید در صحنه حضور داشت، افزود: بسیجیان، وضع دنیا و نقشه‌های دشمن را به مردم نشان دهند تا با استقامت و پایداری با آن مقابله کنند و در داخل کشور نیز باید وضع اقتصادی مردم بهبود یابد.

وی در پایان سخنان خود مشورت بسیجیان با علما را ضروری دانسته و تاکید کرد: بانک‌ها باید منابع خود و پول مردم را در تولید، صنعت و توسعه کشور مصرف کنند تا افزایش اشتغال، ارزانی و… حاصل شود.

در ابتدای این دیدار سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین به تشریح برخی فعالیت‌های بسیج در زمینه نظام تربیتی صالحین، امر به معروف و نهی از منکر، فعالیت‌های ویژه بسیج در اقتصاد مقاومتی و خلق حماسه اقتصادی، تلاش بسیجیان برای استحکام ساخت درونی نظام و اسلامی کردن علوم انسانی پرداخت.

وی علمی کردن کشاورزی را یکی از راه‌های استحکام ساخت داخلی نظام و خلق حماسه اقتصادی عنوان نموده و تصریح کرد: بسیج برای علمی کردن کشاورزی به منظور آموزش و ترویج روستائیان جهت کم کردن فاصله میزان متوسط برداشت در کشور با میزان برداشت کشاورز و دامدار نمونه، ضمن تغییر ساختار و ایجاد سازمان بسیج مهندسین کشاورزی، با کمک بسیج سازندگی پایگاه‌های بسیج روستایی را به مراکز علمی و آموزشی کشاورزی تبدیل نموده است تا الگوهایی ساخته شود که دولت نیز بتواند از آن استفاده نماید و همانطور که امام خامنه‌ای فرمودند با نگاه به داخل و نیروی درون زای کشور، مشکلات حل شود.

گفتنی است در پایان این دیدار کتاب رمان یوسف پیامبر از سریال یوسف پیامبر اثر فرج الله سلحشور که به قلم سیده فاطمه موسوی نگاشته شده است همراه با چفیه بسیجی توسط سردار نقدی به آیت الله العظمی نوری همدانی اهدا شد.

آیت الله العظمی اسلام و انقلاب امر به معروف و نهی از منکر حسین نوری همدانی درآمد دین صنعت گرانی مشکلات اقتصادی نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر