کد خبر: 126452 A

افخم در دیدار با هیات رسانه ای عراق تاکید کرد؛

افخم با اشاره به روابط بسیار خوب سیاسی بین تهران – بغداد، ابراز امیدواری کرد این روابط در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و تجاری و نیز فرهنگی و رسانه‌یی توسعه و ارتقاء یابد.

سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌یی وزارت امور خارجه کشورمان روز چهارشنبه در دیدار با موید اللامی، رییس هیات مدیره خبرگزاری ملی عراق(نینا) و رییس سندیکای روزنامه‌نگاران این کشور آمادگی کشورمان را برای توسعه و تقویت همکاری‌های رسانه‌یی با عراق اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم در این دیدار با اشاره به رویکرد تعامل سازنده و همکاری دولت دکتر روحانی و اولویت سیاست و روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران در گسترش و تقویت روابط با همسایگان خود و در راس آن کشور همسایه و مسلمان عراق، بر وجود مشترکات فراوان فرهنگی و تاریخی و علقه‌های دینی بین دو ملت و کشور مسلمان تاکید کرد که ظرفیت گسترده‌ای را برای توسعه و گسترش بین ایران و عراق پدیده آورده است.

او هم‌چنین بر موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران بر حمایت از عراق به عنوان کشوری باثبات، توسعه یافته و یکپارچه با نقشی تاثیرگذار در عرصه منطقه‌یی تاکید کرد و با اشاره به روابط بسیار خوب سیاسی بین تهران – بغداد، ابراز امیدواری کرد این روابط در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و تجاری و نیز فرهنگی و رسانه‌یی توسعه و ارتقاء یابد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در این راستا نقش رسانه‌های گروهی و افکار عمومی در تقویت و حمایت از روابط و تعاملات سیاسی بین کشورها را با اهمیت دانست و با اشاره به هجمه رسانه‌یی و تبلیغاتی دشمنان علیه جهان اسلام، ضرورت همکاری و تعامل سازنده بین مجموعه رسانه‌های گروهی کشورهای اسلامی را مورد تاکید قرار داد.

موید اللامی، رییس هیات مدیره خبرگزاری ملی عراق(نینا) و رییس سندیکای روزنامه‌نگاران این کشور که بنا به دعوت رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و به همراه شفیق العبیدی، مدیرعامل خبرگزاری ملی عراق به تهران سفر کرده است، با ابراز خرسندی از نخستین سفر کاری خود به تهران و ابراز رضایت از دیدارها و ملاقات‌های خوب و سازنده‌اش در تهران، بر آمادگی رسانه‌های گروهی عراق برای توسعه روابط و همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف رسانه‌یی تاکید کرد.

اللامی هم‌چنین با تمجید از روابط خوب بین دو کشور و ملت همسایه و مسلمان، نقش رسانه‌های گروهی را برای تقویت تعاملات مردمی و توسعه و گسترش روابط در همه ابعاد را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد شاهد توسعه تعاملات رسانه‌یی در سطوح دوجانبه، منطقه‌یی و بین‌المللی بین رسانه‌های گروهی ایران و عراق از جمله خبرگزاری رسمی دو کشور باشیم.

ایران و عراق جهان اسلام دولت رسانه عراق کشورهای اسلامی وزارت امور خارجه همکاری و تعامل روزنامه ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر