کد خبر: 129325 A

دو طرف در این دیدار بر لزوم توسعه و گسترش بیش از پیش روابط در زمینه‌های مختلف به ویژه پیگیری طراحی ترانزیتی در محور شمال - جنوب به خصوص ارتباطات ریلی تاکید کردند.

شاوارش کوچاریان، معاون وزیر امور خارجه ارمنستان روز یک‌شنبه با رحیم‌پور، معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و درباره راه‌های توسعه و گسترش همکاری‌های دوجانبه، برگزاری کمیسیون مشترک و طراحی‌ و اجرای پروژه‌های جدید میان دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایلنا، دو طرف در این دیدار بر لزوم توسعه و گسترش بیش از پیش روابط در زمینه‌های مختلف به ویژه پیگیری طراحی ترانزیتی در محور شمال - جنوب به خصوص ارتباطات ریلی تاکید کردند.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در این دیدار ضمن تشریح امکانات و ظرفیت‌های بندری ایران در دریای خزر، امکان استفاده همسایگان از این مسیر برای ارسال یا دریافت کالا به کشورهای منطقه به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس، اقیانوس هند و ارمنستان را مورد تاکید قرار داد.

معاون وزیر امور خارجه ارمنستان نیز در این دیدار بر عزم و اراده مقامات عالی‌رتبه کشورش برای بسط و گسترش بیش از پیش روابط بین تهران و ایروان در کلیه عرصه‌های اقتصادی و تجاری و بازرگانی تاکید کرد.

ارمنستان اقیانوس هند اقیانوسیه ایران حاشیه خلیج فارس دریای خزر کشورهای منطقه معاون وزارت امور خارجه وزیر امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر