کد خبر: 130329 A

در تماس تلفنی با ظریف صورت گرفت؛

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در خصوص مسائل و موضوعات مورد علاقه، گفتگو و تبادل نظر کردند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در خصوص مسائل و موضوعات مورد علاقه، گفتگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایلنا، بان کی مون در تماس تلفنی با وزیر خارجه کشورمان ضمن تشریح تحرکات، تلاشها و تماسهای خود برای برگزاری اجلاس ژنو ۲ در خصوص موضوع سوریه، بر اعتقاد در مورد ضرورت و اهمیت حضور ایران در این اجلاس تاکید کرد.

دبیر کل سازمان ملل همچنین تلاش همه جانبه سازمان ملل متحد و همه کشورها و طرفهای موثر برای دستیابی به یک راه حل و توافق همه جانبه سیاسی در راستای حل و فصل بحران سوریه را خاطرنشان ساخت.

ظریف در این گفتگوی تلفنی با اشاره به موضع صریح و اصولی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: حل و فصل بحران سوریه تنها از طریق راهکار سیاسی ممکن است و ایران از هرگونه تلاش برای تفاهم میان طرف‌های درگیر در سوریه به خصوص ازسوی سازمان ملل متحد در این جهت حمایت می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: تعیین آینده سوریه فقط توسط مردم سوریه امکان پذیر است و سایر کنشگران می توانند این امور را تسهیل نمایند.

دبیرکل سازمان ملل متحد طی این گفتگوی تلفنی، بار دیگر از روند مذاکرات جاری بین ایران و گروه ۱ + ۵ استقبال کرد.

ایران بان کی مون بحران سوریه جمهوری اسلامی ایران دبیر کل سازمان ملل سازمان ملل متحد سوریه گروه ۱ ۵ وزیر امور خارجه وزیر خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر