کد خبر: 131571 A

توکلی در دیدار سفیر استرالیا:

مجلس شورای اسلامی آمادگی گسترش روابط خود با استرالیا در همه زمینه های مورد علاقه طرفین و بر اساس احترام متقابل را دارد.

احمد توکلی نماینده تهران در دیدار سفیر استرالیا با وی گفت: توافق ژنو نه تحت تاثیر تحریم های غیرعادلانه غرب، بلکه در راستای شفافیت های صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران و با تاکید بر حقوق مسلم ملت ایران حاصل شده است.

به گزارش ایلنا، جرالد پال فلی سفیر استرالیا در تهران ظهر امروز سه شنبه با احمد توکلی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

توکلی در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به ظرفیت بالای منابع طبیعی و قابلیت های صنعتی فراوان ایران و استرالیا جهت گسترش مبادلات دو جانبه گفت: منابع طبیعی غنی و پیشرفت های جدید ایران بستر مناسبی برای گسترش هر چه بیشتر روابط دو کشور فراهم آورده است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی آمادگی گسترش روابط خود با استرالیا در همه زمینه های مورد علاقه طرفین و بر اساس احترام متقابل را دارد.

توکلی در ادامه ضمن اشاره به توافق هسته ای کشورمان در ژنو با کشورهای عضو گروه ۱ + ۵ گفت: توافق ژنو نه تحت تاثیر تحریم های غیرعادلانه غرب، بلکه در راستای شفافیت های صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران و با تاکید بر حقوق مسلم ملت ایران حاصل شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: تمام طرف های این توافق باید با حسن نیت، احترام متقابل و از موضع برابر جهت اجرای این توافق گام بردارند.

توکلی در پایان با اشاره به تحولات کنونی سوریه و مواضع کشورهای غربی در قبال این تحولات گفت: رفتار برخی از کشورهای غربی در قبال تحولات منطقه به ویژه سوریه دچار تناقض و ابهام است.

سفیر استرالیا نیز در این دیدار گفت: استرالیا برای تبادل دیدگاه ها و استمرار گفتگوهای میان مقامات ایران و استرالیا در جهت گسترش روابط تجاری و اقتصادی فی مابین آمادگی دارد.

پال فلی با اشاره به توافق کشورمان با گروه ۱ + ۵ نیز گفت: توافق فعلی یک حرکت به سمت جلو است که باید طرفین از این فرصت که دیپلماسی برای آنها به وجود آورده است در جهت منافع خود و منطقه نهایت استفاده را ببرند.

ایران بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران حقوق شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی ملت ایران هسته ای استرالیا ژنو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر