کد خبر: 137868 A

با انتشار بیانیه ای اعلام شد؛

بدیهی است اینگونه اقدامات تروریستی و خشونت آمیز، تنفر آحاد ملت‌ها و کشورهای اسلامی به خصوص مردم مسلمان یمن و ایران را از پدیده شوم تروریسم، خشونت و افراط و عاملان آن دوچندان خواهد کرد و انزوا و انزجار از گروه‌های افراطی و تروریستی و حامیان آن‌ها را در میان ملت‌ها و افکار عمومی منطقه و جهان به خصوص جهان اسلام تشدید خواهد نمود.

وزارت امور خارجه با انتشار بیانیه‌ای اقدام تروریستی گروه‌های تکفیری در به شهادت رساندن ابوالقاسم اسدی دیپلمات ایرانی در یمن را محکوم و تاکید کرد از همه ظرفیت‌های سیاسی و حقوقی خود در جهت پیگیری جدی این موضوع با مقامات دولت یمن و تعقیب، محاکمه و مجازات سریع عاملان این اقدام ضد بشری استفاده خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، در این بیانیه آمده است: حادثه تروریستی در صنعا پایتخت یمن آن هم در هفته وحدت و فرخنده روزهای میلاد پیامبر رحمت حضرت محمد بن عبدالله(صلی الله علیه و آله و سلم) چهره خشونت طلب و افراطی گروه‌های تکفیری را نشان می‌دهد که تنها در راستای منافع و مصالح شوم دشمنان جهان اسلام در هدف قرار دادن وحدت و همبستگی امت اسلامی قرار دارد.

این بیانیه می‌افزاید: بدیهی است اینگونه اقدامات تروریستی و خشونت آمیز، تنفر آحاد ملت‌ها و کشورهای اسلامی به خصوص مردم مسلمان یمن و ایران را از پدیده شوم تروریسم، خشونت و افراط و عاملان آن دوچندان خواهد کرد و انزوا و انزجار از گروه‌های افراطی و تروریستی و حامیان آن‌ها را در میان ملت‌ها و افکار عمومی منطقه و جهان به خصوص جهان اسلام تشدید خواهد نمود.

وزارت امور خارجه کشورمان در این بیانیه افزوده است: از این رو جمهوری اسلامی ایران اقدام فوری همه کشور‌ها و دولت‌ها و سازمانهای بین المللی برای محکومیت این گونه اقدامات تروریستی و اتخاذ تدابیر و ساز و کارهای موثر برای ریشه کنی این معضل بین المللی را ضروری می‌داند.

وزارت امور خارجه تاکید کرد که از همه ظرفیت سیاسی و حقوقی خود در جهت پیگیری جدی این موضوع با مقامات دولت یمن برای تعقیب، محاکمه و مجازات سریع عاملان این اقدام ضد بشری استفاده خواهد شد.

دستگاه دیپلماسی ایران در این بیانیه با ابراز تسلیت به خانواده شهید اسدی، برای آن شهید بزرگوار علو درجات و مغفرت الهی و برای خانواده بزرگوار ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت کرد.

وزارت امور خارجه اطمینان داد؛ اینگونه اقدامات ضد اسلامی و مغایر اصول و ارزشهای انسانی عزم و اراده کارگزاران دستگاه دیپلماسی را برای تلاش در جهت خدمت به منافع و مصالح کشور عزیزمان ایران اسلامی و پیمودن راه عزت و اقتدار امت اسلامی و در جهت پاسداشت خون پاک این شهید عزیز و همه شهدای گرانقدر کشورمان راسخ‌تر می‌نماید.

ایران تروریسم جهان جهان اسلام خشونت کشورهای اسلامی مسلمان وزارت خارجه یمن ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر