کد خبر: 139968 A

ولایتی در دیدار با جمعی از علما و فرهنگیان یمن:

محل اصلی و مرکزی اصلی بیداری اسلامی در عصر انقلاب اسلامی ایران بود که ادامه آن را در عراق، سوریه، لبنان و فلسطین و یمن و دیگر کشورهای اسلامی می‌بینیم.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام حل مشکل سوریه را در گروه مراجعه به آرای مردم سوریه دانست و گفت: اینکه افرادی غیرسوری بیایند و به داخل سوریه نفوذ داده شوند و به آن‌ها کمک‌های تسلیحاتی و سیاسی داده شود و ان‌ها با کشتن مردم بیگناه بخواهند حکومتی را خلاف مردم سوریه به آن‌ها تحمیل بکنند، مسلما راه حل مسئله سوریه نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اکبر ولایتی در دیدار با صد نفر از شیوخ، علما، فعالان فرهنگی و زیدی‌های یمن، این جلسه را فرصتی مناسب برای آشنایی مجدد و برقراری و تحکیم رابطه تاریخی بین ایران و یمن بخصوص برادران زیدی عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که نتیجه این سفر به نفع روابط دوستانه و برادرانه بین دو ملت یمن و ایران باشد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه افزود: خدا را شاکر هستیم از اینکه بعد از مبارزات طولانی امت اسلامی علیه استعمار و استبداد امروز شاهد آزادی مستمر و روز افزون امت اسلامی از قید استعمار و عمال آن‌ها در منطقه هستیم. خوشحالیم که ملت‌های مسلمان نیز یکی پس از دیگری به حقوق حقه خود می‌رسند و حکومت‌های استبدادی را سرنگون و علیه استعمار مبارزه می‌کنند.

وی در ادامه پیروزی ملت‌های مسلمان را یکی پس از دیگری در سایه بیداری اسلامی عنوان کرد و تصریح کرد: محل اصلی و مرکزی اصلی بیداری اسلامی در عصر انقلاب اسلامی ایران بود که ادامه آن را در عراق، سوریه، لبنان و فلسطین و یمن و دیگر کشورهای اسلامی می‌بینیم.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری گفت: همانطور که کشورهای اسلامی آسیای مرکزی و قفقاز و افغانستان از قید کمونیسم جهانی رهایی پیدا کرده‌اند و عراق از قید استبداد رهایی یافت و امروز سرنوشت ملت‌ها به دست خودشان رقم می‌خورد، ما مبارزات مردم یمن را برای رهاییشان از سلطه آمریکا و استبداد موجود در یمن که در طی این سالهای اخیر توانسته‌اند هم دست استعمار را کوتاه کنند و و هم حاکم مستبد را سرنگون کنند تحسین می کنیم.

ولایتی در ادامه این مطلب خاطرنشان کرد: اما می‌بینیم که استعمار دست از یمن برنمی دارد، اما باید دانست که مردم یمن نیز به مبارزات خود ادامه می‌دهند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین تأکید کرد: دولت‌های منطقه که ابزار دست استکبار هستند باید بدانند که این‌ها هم بالاخره مغلوب اراده ملت‌های مسلمان خواهند شد.

ولایتی با بیان اینکه دستاوردهای بیداری اسلامی از بین نخواهد رفت، تأکید کرد: امثال حسنی مبارک به مصر و امثال علی عبدالله صالح به یمن و یا امثال صدام به عراق برنمی گردند.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: تلاشی که استکبار و عوامل آن در منطقه می‌کنند این است که بتواند حلقه مقاومت در فلسطین را بشکند و حمله به سوریه نیز از این بابت است، چرا که سوریه حلقه طلایی مقاومت در برابر صهیونیست‌ها است و بنای آن‌ها براین است که این حلقه را بشکنند، اما دیدیم که خوشبختانه بعد از سه سال تلاش این مردم سوریه هستند که پیروز میدان هستند.

وی با اشاره به تلاش اخیر استکبار در اجلاس اخیر ژنو۲ برای تهدید بین المللی علیه دولت و ملت سوریه تأکید کرد: این اجلاس هم با شکست مواجه خواهد شد، چرا که هدف برگزار کنندگان این اجلاس این است که بتوانند تروریست‌ها و تکفیری‌ها و افراطیون را در سوریه حاکم کنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه این مطلب خاطرنشان کرد: البته بعضی از کشورهای شرکت کننده در ژنو نیز مخالف سلطه اجانب در سوریه هستند، ولی متأسفانه در اقلیت هستند.

ولایتی گفت: بدون تردید تا زمانی که کسانی که برپا کننده این نوع اجلاس‌ها هستند به واقعیت‌ها تن ندهند و حقوق حقه مردم سوریه را به رسمیت نشناسند و تروریست‌ها را از کشور خارج نکنند از این تلاش‌های مذبوحانه خود نتیجه‌ای نخواهند گرفت.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری حل مشکل سوریه را در گروه مراجعه به آرای مردم سوریه دانست و گفت: اینکه افرادی غیرسوری بیایند و به داخل سوریه نفوذ داده شوند و به آن‌ها کمک‌های تسلیحاتی و سیاسی داده شود و ان‌ها با کشتن مردم بیگناه بخواهند حکومتی را خلاف مردم سوریه به آن‌ها تحمیل بکنند، مسلما راه حل مسئله سوریه نیست.


رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: کشور ما در حقیقت به همه کسانی که در مسیر حق و در صراط مستقیم اسلامی هستند و برای اسلامی تلاش می‌کنند همواره از ابتدای انقلاب تاکنون خوش آمد گفته که از جمله این افراد برادران یمنی ما هستند.

ولایتی در پایان با اشاره به شهادت رساندن دیپلمات‌های ایرانی در یمن گفت: ما این همه خشونت و جنایت علیه مسلمانان ایرانی و یمنی را نتیجه توطئه آمریکایی‌ها و عواملشان در منطقه می‌دانیم و می‌دانیم که شما هم مثل برادران ایرانی ما از این قضیه ناراحت هستید، چرا که ملت یمن بیدار است و تحت تأثیر چنین توطئه‌هایی قرار نمی‌گیرند و اگر بیگانگان و عوامل آن‌ها در منطقه تصور می‌کنند که با این اقدامات رابطه بین ملت ایران و یمن را تضعیف می‌کنند، قطعا در اشتباه هستند.

استکبار انقلاب اسلامی ایران بیداری اسلامی سوریه عراق فلسطین کشورهای اسلامی لبنان یمن صهیونیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر