کد خبر: 149847 A

ظریف در دیداربا همتای لهستانی: / ۳ /

ما نگران تحولات رخ داده در اکراین هستیم چرا که این تحولات همراه با دخالت از بیرون بوده و به بهبود اوضاع این کشور نیز کمک نکرده است / ما در حوزه‌های مختلفی امکان همکاری داریم.

وزیر امور‌خارجه کشورمان شرایط را برای حضور شرکت‌های لهستانی و بخش خصوصی لهستان در ایران مساعد توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری خود با رادوسواف شیکروسکی وزیر امور خارجه لهستان که ظهر امروز در وزارت امور خارجه برگزار شد، در پاسخ به سئوال خبرنگار لهستانی مبنی بر اینکه ایران به چه میزان حاضر است تا موسسات لهستانی را به همکاری‌های وسیع اقتصادی دعوت کند، گفت: ما در حوزه‌های مختلفی امکان همکاری داریم.

وی با اشاره به سوابق دیرینه روابط ایران و لهستان اظهار داشت: متاسفانه این روابط دیرینه خود را در بسیاری از حوزه‌های اقتصادی نشان نداده، از جمله حوزه‌های مورد علاقه همکاری پتروشیمی است که مورد علاقه طرف لهستانی و ما آماده‌ایم پیشنهادات لهستان را در حوزه‌های قضایی، دارویی و پزشکی بشنویم.

ظریف تاکید کرد: زمینه برای حضور شرکت‌های لهستانی و بخش خصوصی لهستان در جمهوری اسلامی ایران فراهم است و این حضور بهترین فرصت برای استفاده برای پیشبرد روابط دو کشور است.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوال خبرنگار لهستانی درباره اوضاع اکراین اظهار داشت: ما نگران تحولات رخ داده در اکراین هستیم چرا که این تحولات همراه با دخالت از بیرون بوده و به بهبود اوضاع این کشور نیز کمک نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم که ملت اکراین باید سرنوشت‌شان را تعیین بکنند و ما نمی‌خواهیم شاهد درگیری و بازگشت به روابط خصومت‌آمیز باشیم.

ظریف در خصوص توافقات ایران و لهستان نیز تصریح کرد: یک توافق جامع فرهنگی را در دست تهیه و تبادل نظر داریم و امیدواریم این توافق در آینده‌ای نزدیک امضا شود، همچنین یک یادداشت تفاهم برای همکاری‌های مطالعاتی امضا شد و امیدواریم روابط ما با لهستان گسترش یابد.

اکراین امور خارجه ایران بخش خصوصی پتروشیمی جمهوری اسلامی ایران لهستان وزارت امور خارجه ملت لهستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر