کد خبر: 156548 A

امیرعبداللهیان در دیدار با وزیر مشاور در امور خارجی امارات:

بدون توقف ارسال سلاح و اعزام تروریست ها به سوریه نمی توان به حل و فصل بحران سوریه و پایان دادن به درد و رنج مردم این کشور خوش بین بود.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه استمرار وضعیت کنونی در سوریه را برای کشورهای منطقه مخاطره آمیز توصیف کرد و افزود: بدون توقف ارسال سلاح و اعزام تروریست ها به سوریه نمی توان به حل و فصل بحران سوریه و پایان دادن به درد و رنج مردم این کشور خوش بین بود.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در ادامه سفر منطقه ای خود، از امارت دیدار و با دکتر انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجی این کشور ملاقات و درخصوص همکاری های دوجانبه و تحولات منطقه گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات معاون عربی و آفریقا، با اشاره به نزدیک بودن تاریخ برگزاری دومین کمیسیون مشترک عالی ایران و امارات، برگزاری این نشست را در جهت روند رو به افزایش همکاری های دوجانبه در همه زمینه ها موثر دانسته و بر آمادگی دستگاه های ذیربط جمهوری اسلامی ایران برای مشارکت قوی در این کمیسیون تاکید کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به فعالیت رو به افزایش گروه های تروریستی و ترویج افراط گرایی و طائفه گری در منطقه و با تاکید بر رویکرد دولت جدید جمهوری اسلامی ایران، همکاری های دسته جمعی، رایزنی و گفت‌وگو با مقامات کشورهای همسایه را اقدامی موثر برای مقابله با این گونه تهدیدات دانست.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه استمرار وضعیت کنونی در سوریه را برای کشورهای منطقه مخاطره آمیز توصیف کرد و افزود: بدون توقف ارسال سلاح و اعزام تروریست ها به سوریه نمی توان به حل و فصل بحران سوریه و پایان دادن به درد و رنج مردم این کشور خوش بین بود.

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجی امارات، ضمن خوش آمدگویی به معاون وزیر امور خارجه، روند همکاری های دوجانبه را مثبت و رو به رشد دانست و بر آمادگی امارات برای فراهم کردن مقدمات برگزاری کمیسیون عالی مشترک در ابوظبی تاکید کرد. وی افزود: روابط دو کشور در سال های گذشته روند رو به جلویی داشته و مقامات عالی امارات همواره، تقویت و تحکیم روابط با جمهوری اسلامی ایران را در جهت منافع مردم و کشورهای منطقه می دانند.

وزیر مشاور در امور خارجی امارات گسترش افراط، خشونت و طائفه گرایی را به ضرر همه کشورهای منطقه دانست و دیدارها و رایزنی مقامات کشورهای منطقه را تنها راه کار مقابله با تهدیدات معرفی کرد. وی در خصوص تحولات سوریه افزود: مشکل سوریه راه حل نظامی ندارد و راه کار سیاسی با مشارکت گروه ها و جریان ها، تنها راه برون رفت از مشکلات کنونی سوریه است.

در این ملاقات، تحولات مصر، بحرین و یمن نیز مورد بررسی قرار گرفت.

در این ملاقات احمد عبدالرحمن الجرمن معاون امور سیاسی وزارت خارجه امارات و محمدرضا فیاض سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات حضور داشتند.

ایران بحران سوریه بحرین خشونت رشد سوریه گروه های تروریستی مصر وزارت امور خارجه وزیر امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر