کد خبر: 187402 A

/ تکرار /

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با ابراز تاثر و تاسف شدید جمهوری اسلامی ایران از وقوع سانحه سقوط هواپیمای بویینگ مسافربری خطوط هوایی مالزی در شرق اوکراین، این سانحه دلخراش را به دولت و مردم مالزی و بازماندگان قربانیان این حادثه تلخ تسلیت گفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره حادثه سقوط هواپیمای مالزیایی در شرق اوکراین ابراز تاسف کرد.

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با ابراز تاثر و تاسف شدید جمهوری اسلامی ایران از وقوع سانحه سقوط هواپیمای بویینگ مسافربری خطوط هوایی مالزی در شرق اوکراین، این سانحه دلخراش را به دولت و مردم مالزی و بازماندگان قربانیان این حادثه تلخ تسلیت گفت.

در دومین حادثه مرگبار برای خطوط هوایی مالزی یک فروند هواپیمای بویینگ ۷۷۷ متعلق به این خط هوایی با ۲۸۹ سرنشین سقوط کرده و تمامی سرنشینان آن جان باختند. پرواز شماره MH۱۷ خطوط هوایی مالزی که از آمستردام پایتخت هلند عازم کوالالامپور پایتخت مالزی بود پنج‌شنبه شب در نزدیکی مرز اوکراین و روسیه دچار حادثه شده و سقوط کرد.

این هواپیما ۲۹۸ سرنشین شامل ۲۸۳ مسافر و ۱۵ خدمه داشت که گزارش‌ها حکایت از مرگ همه آن‌ها دارد. اغلب مسافران این هواپیما را شهروندان هلندی تشکیل می‌دادند و گفته شده است که اغلب این مسافران عازم بیستمین کنفرانس بین‌المللی ایدز در شهر ملبورن استرالیا بوده‌اند.

بر سر علت سقوط این هواپیما اختلاف نظر وجود دارد اما مقامات آمریکایی و اوکراینی تایید کرده‌اند که هواپیما توسط یک موشک زمین به هوا ساقط شده است.

منابع خبری اعلام کرده‌اند که هواپیما در منطقه مورد مناقشه روسیه و اوکراین سقوط کرده است و دولت اوکراین جدایی‌طلبان حامی روسیه را عامل این حادثه می‌دانند.

وزارت کشور اوکراین با تایید خبر سقوط این هواپیما عنوان کرده است که هواپیما با موشک " بوک " و در ارتفاع ۱۰ هزار متری و در آسمان شهر " تورز " هدف گرفته شده و در هشتاد کیلومتری دونتسک سقوط کرده است.

ایران جمهوری اسلامی ایران دولت مالزی مرگ وزارت امور خارجه هلند افخم طلبان سانحه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر