کد خبر: 190703 A

امیرعبداللهیان:

اولین گروه مجروحین غزه شامل ۵۷ تن از نوزدان، کودکان و زنانی که از شدت جراحات وارده رنج می‌برند در انتظار ورود پرواز امدادی جمهوری اسلامی ایران به مصر و انتقال فوری به تهران برای مداوا هستند.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد که تاخیر طولانی قاهره در صدور مجوز پرواز حامل کمک‌های غذایی و دارویی جمهوری اسلامی ایران به غزه از طریق مصر غیرقابل قبول است.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان اظهار داشت: از مقامات ذی‌ربط قاهره موکدا درخواست می‌کنیم در صدور مجوز تسریع نمایند.

وی افزود: اولین گروه مجروحین غزه شامل ۵۷ تن از نوزدان، کودکان و زنانی که از شدت جراحات وارده رنج می‌برند در انتظار ورود پرواز امدادی جمهوری اسلامی ایران به مصر و انتقال فوری به تهران برای مداوا هستند.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه ایران ادامه داد: اولین محموله کمک‌های انسان‌دوستانه ایران به وزن ۱۰۰ تن و لیست مجروحین فلسطین آماده انتقال به ایران از چند روز گذشته در اختیار وزارت خارجه مصر و دفتر حفاظت منافع این کشور در تهران قرار گرفته اما تاکنون مجوز پرواز صادر نشده است.

وی ابراز امیدواری کرد که مصر به رسالت انسانی، تاریخی، اسلامی و عربی خود در قبال جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و بازگشایی فوری مرز رفع برای انتقال دارو و غذا عمل کرده و بیش از این تعلل نورزد.

ایران جمهوری اسلامی ایران دارو رژیم صهیونیستی غزه فلسطین کودکان مصر وزارت امور خارجه وزارت خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر