کد خبر: 201547 A

در این مذاکرات که در ژنو برگزار می‌شود٬ درباره آخرین تحولات در روند مذاکرات ایران و ۱ + ۵ و همچنین تلاش برای دستیابی به توافق جامع رایزنی خواهد شد.

منابع دیلماتیک اعلام کردند که نمایندگان ایران و آمریکا امروز و فردا(پنجشنبه و جمعه) درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ٬ در این مذاکرات که در ژنو برگزار می‌شود٬ درباره آخرین تحولات در روند مذاکرات ایران و ۱ + ۵ و همچنین تلاش برای دستیابی به توافق جامع رایزنی خواهد شد.

در همین حال٬ دیپلمات‌های غربی می‌گویند که دور بعدی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱ + ۵ هجدهم سپتامبر در نیویورک و پیش از مجمع عمومی سازمان ملل متحد آغاز می‌شود.

یک دیپلمات در سازمان ملل متحد گفته است که دور بعدی مذاکرات ایران و کشورهای ۱ + ۵ در هفته پیش از مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می‌شود.

مجمع عمومی سالانه سازمان ملل ۲۴ سپتامبر آغاز می‌شود.

پیش‌ از این هم گمانه‌زنی‌هایی درباره برگزاری این دور از مذاکرات در نیویورک مطرح شده بود.

این نخستین دور مذاکرات ایران و کشورهای ۱ + ۵ است که پس از توافق آنها برای تمدید مهلت دست‌یابی به یک توافق جامع برگزار می‌شود.

ایران ایران و آمریکا برنامه هسته ای ایران سازمان ملل سازمان ملل متحد گروه ۱ ۵ مجمع عمومی سازمان ملل مذاکرات هسته ای ایران نیویورک هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر