کد خبر: 202110 A

ظریف در دیدار رئیس جدید دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران مطرح کرد:

ظریف در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های یونسکو در حوزه‌های آموزشی، علمی و فرهنگی بر اراده جمهوری اسلامی ایران در گسترش همکاری‌های متقابل در حوزه‌های تخصصی یونسکو در ابعاد دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

رئیس جدید دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران و نماینده یونسکو نزد جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و اعتبارنامه خود را تقدیم کرد.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های یونسکو در حوزه‌های آموزشی، علمی و فرهنگی بر اراده جمهوری اسلامی ایران در گسترش همکاری‌های متقابل در حوزه‌های تخصصی یونسکو در ابعاد دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افراط‌گرایی و خشونت را از چالش‌های بزرگ جهانی برشمرد و خواستار توجه سازمان‌های بین‌المللی به ویژه یونسکو در حفظ و صیانت از حریم انسان‌ها، اعتقادات مذهبی آنان و ابنیه تاریخی و مذهبی به عنوان میراثمشترک بشری در مناطق جنگ‌زده، بحران‌خیز و تحت سیطره تروریست‌ها گردید.

استر کونیش لاروش نیز در این دیدار با اشاره به همکاری‌های خوب جمهوری اسلامی ایران و یونسکو اظهار امیدواری کرد این همکاری‌ها تقویت و استمرار یابد.

ترکمنستان جمهوری اسلامی ایران جنگ خشونت سازمان های بین المللی علمی و فرهنگی وزیر امور خارجه یونسکو دیدار منطقه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر