کد خبر: 205421 A

افخم در واکنش به ائتلاف بین‌المللی علیه داعش:

جمهوری اسلامی ایران همواره در این زمینه مسئولانه عمل کرده و بر همین مبنا بر ضرورت اقدام مسئولانه و صادقانه همه کشورها در کمک حقیقی به دولت و ملت عراق در روند مقابله با تروریسم و پرهیز از اقدامات مداخله‌جویانه نظامی و سیاسی در مسائل داخلی کشورها به بهانه مبارزه با تروریسم تأکید می‌نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: مبارزه با تروریسم بیش از آنکه نیازمند ائتلاف های عریض و طویل و مانورهای رسانه ای و تبلیغی باشد، نیازمند اراده سیاسی و پرهیز از بازی های دوگانه درخصوص تروریسم و مصادیق آن است.

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درخصوص تحولات مرتبط با تشکیل ائتلاف بین‌المللی علیه داعش، با اشاره به اینکه موضع و دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در این رابطه پیش از این در عالی‌ترین سطوح از جمله توسط مقام معظم رهبری اعلام شده و وزارت امور خارجه نیز پیش از این در این رابطه مواضع روشنی داشته است، گفت: ماهیت قانونی ائتلاف تشکیل شده از منظر حقوق بین‌الملل محل سؤال جدی است و این ائتلاف خارج از مکانیزم‌های سازمان ملل متحد شکل گرفته است. مضافاً اینکه اهداف اعلام شده این ائتلاف در مبارزه علیه تروریسم، با برخی اقدام‌های قبلی و فعلی بانیان اصلی و تعدادی از اعضای آن درخصوص تروریسم همخوانی ندارد.

وی با اشاره به ریاکاری سیاسی برخی کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم که اکنون پرچمداری مبارزه با داعش را عهده‌دار شده‌اند، افزود: مبارزه با تروریسم بیش از آنکه نیازمند ائتلاف‌های عریض و طویل و مانورهای رسانه‌ای و تبلیغی باشد، نیازمند اراده سیاسی و پرهیز از بازی‌های دوگانه درخصوص تروریسم و مصادیق آن است و متأسفانه سابقه برخی از اعضای برجسته ائتلاف یاد شده نشان می‌دهد که پرونده‌ای قطور در استفاده ابزاری از تروریسم و برخورد دوگانه با مصادیق این پدیده دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن تأکید بر شفافیت مواضع کشورمان در خصوص ضرورت مقابله صادقانه و حقیقی با پدیده تروریسم، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در این زمینه مسئولانه عمل کرده و بر همین مبنا بر ضرورت اقدام مسئولانه و صادقانه همه کشورها در کمک حقیقی به دولت و ملت عراق در روند مقابله با تروریسم و پرهیز از اقدامات مداخله‌جویانه نظامی و سیاسی در مسائل داخلی کشورها به بهانه مبارزه با تروریسم تأکید می‌نماید.

اسلامی ایران بازی تروریسم جمهوری اسلامی ایران حقوق دولت سازمان ملل متحد عراق مبارزه با تروریسم مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر