کد خبر: 205519 A

در این مراسم همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران طی سخنان کوتاهی با اشاره به سابقه روابط و همکاری های دو کشور بر عزم دولت یازدهم برای گسترش روابط دو کشور تأکید کرد.

ساختمان جدید ایران کلینیک در آکرا پایتخت غنا با حضور رئیس جمهور این کشور و رئیس جمعیت هلال جمهوری اسلامی دیروز رسماً افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید ایران کلینیک در آکرا که با حضور جمع زیادی از سفرا، مقامات سیاسی، اقتصادی و رهبران دینی محل برگزار گردید، محمد فرهادی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فعالیت‌های این جمعیت در بیش از ۱۲ کشور آفریقایی، از درمانگاه آکرا بعنوان یکی از بهترین درمانگاه‌های این جمعیت در قاره آفریقا نام برد و بر آمادگی این جمعیت برای گسترش همکاری‌های خود در غنا تأکید کرد.

درامانی ماهاما رئیس جمهور غنا نیز در این مراسم ضمن تشکر از دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران گفت: با افتتاح ساختمان جدید ایران کلینیک، سطح و حجم فعالیت‌های این درمانگاه افزایش یافته و عملاً به یک بیمارستان در منطقه پر جمعیت پایتخت تبدیل شده است.

وی افزود: این درمانگاه در ارتقاء سطح بهداشت کشور غنا کمک مؤثری است و امیدواریم همکاری‌های دو کشور در این زمینه بیش از پیش گسترش یابد.

در این مراسم همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران طی سخنان کوتاهی با اشاره به سابقه روابط و همکاری های دو کشور بر عزم دولت یازدهم برای گسترش روابط دو کشور تأکید کرد.

در جریان افتتاح درمانگاه جدید، همچنین یادداشت تفاهم همکاری بین هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و وزارت بهداشت غنا برای همکاری در زمینه‌های بهداشتی به امضا رسید.

قابل ذکر است درمانگاه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که بیش از ۲۵ سال سابقه فعالیت دارد، با افتتاح ساختمان جدید، از ارتقاء چشمگیری در سطح خدمات درمانی برخوردار خواهد شد.

ایران بیمارستان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران دولت رئیس جمعیت هلال احمر رئیس جمهور وزارت بهداشت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر