کد خبر: 214735 A

فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایلنا:

معتقدم که شانس رسیدن به توافق بیش از ۵۰ درصد است / موفقیت مذاکرات هسته‌ای بیش از عدم موفقیتش بوده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس هشتم شورای اسلامی تاکید کرد: طرفین مذاکره سعی کردند به جای اعلام مواضع، در جهت حل مسائل و ارائه پیشنهادات و راهکارهای عملی برای رسیدن به توافق حرکت کنند.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص ارزیابی‌اش از مذاکرات هسته‌ای وین ۸ گفت: به نظر می‌رسد مذاکرات وین ۸ با توجه به رو به پایان بودن ضرب‌الاجل مذاکرات و فشار مخالفین داخلی به سمت‌وسوی توافق جامع حرکت کرده است.

وی مذاکرات وین۸ را مقدمه‌ای برای توافق جامع نهایی دانست و اظهار داشت: در این دور از مذاکرات، طرفین مذاکره سعی کردند به جای اعلام مواضع، در جهت حل مسائل و ارائه پیشنهادات و راهکارهای عملی برای رسیدن به توافق حرکت کنند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تاکید کرد: معتقدم که شانس رسیدن به توافق بیش از ۵۰ درصد است.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه ادامه موفقیت مذاکرات هسته‌ای بیش از عدم موفقیتش بوده است، تصریح کرد: معتقدم مذاکره‌کنندگان باید بر سر مسائلی که تاکنون توانسته‌اند به تفاهم برسند، توافق کنند و مابقی اختلافات را به زمان بعد بسپارند چراکه باید بدانیم اختلافات یک شبه به وجود نیامده است و در طی چند ماه نیز حل نمی‌شود و حل مسائل مورد اختلاف باقیمانده را باید موکول به آینده کرد.

شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم مذاکرات هسته ای توافق احتمال منتفی فلاحت پیشه وین۸
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر