کد خبر: 226409 A

دبیر کل سابق سازمان‌ملل با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱ + ۵؛

این کشورها توانسته‌اند بر سر مسائلی که غیر قابل حل به نظر می‌آمد به پیشرفت‌های قابل توجهی دست پیدا کنند و اکنون پس از این کار بسیار سخت اگر نتوانند آخرین گام سخت را پیموده و به نتیجه‌ مثبت دست پیدا کنند یک فرصت تاریخی را از دست می‌دهند.

دبیرکل سابق سازمان ملل گفت: اگر طرف‌های مذاکره‌کننده هسته‌ای نتوانند به یک نتیجه مثبت دست یابند یک فرصت تاریخی را از دست خواهند داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از خبرگزاری ریانووستی، کوفی عنان، دبیر کل سابق سازمان ملل در بیانیه‌ای با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱ + ۵ گفت: این کشورها توانسته‌اند بر سر مسائلی که غیر قابل حل به نظر می‌آمد به پیشرفت‌های قابل توجهی دست پیدا کنند و اکنون پس از این کار بسیار سخت اگر نتوانند آخرین گام سخت را پیموده و به نتیجه‌ مثبت دست پیدا کنند یک فرصت تاریخی را از دست می‌دهند.

دبیر کل سابق سازمان ملل در حالی این اظهارات را بیان کرده است که مذاکره کنندگان ایران و گروه ۱ + ۵ از روز سه‌شنبه ۱۸ نوامبر آخرین دور رایزنی‌های هسته‌ای خود را با هدف دستیابی به یک توافق جامع تا پایان ضرب‌الاجل ۲۴ نوامبر در وین پایتخت اتریش آغاز کردند.

مذاکرات ایران و 1+5 دبیر کل سابق سازمان ملل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر