کد خبر: 229921 A

امیرعبداللهیان در دیدار با معاون سلطان قابوس:

در حال حاضر کشورهای منطقه با تهدیدات مشترکی همچون تروریسم و رویکردهای طایفه‌گرایی روبرو شده‌اند که تنها راه مبارزه با آنها، همکاری و رایزنی مستمر بین کشورهای منطقه است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان طی دیدار با سید فهد بن محمود آل سعید معاون سلطان قابوس و معاون نخست وزیر در امور کابینه سلطنت عمان و گفت‌وگو پیرامون روابط دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، پیام دعوت معاون اول رئیس جمهور کشورمان را به وی تسلیم نمود.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد روابط ایران و عمان که می‌تواند الگویی برای روابط بین کشورهای منطقه باشد، افزود: در حال حاضر کشورهای منطقه با تهدیدات مشترکی همچون تروریسم و رویکردهای طایفه‌گرایی روبرو شده‌اند که تنها راه مبارزه با آنها، همکاری و رایزنی مستمر بین کشورهای منطقه است.

معاون وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت احترام و حفظ حاکمیت، استقلال، وحدت ملی و تمامیت ارضی عراق، سوریه و همه کشورهای منطقه، تأکید کرد اقداماتی که به نام مبارزه با تروریسم و داعش در تعارض با این اصول است، مغایر صلح و ثبات و امنیت منطقه است.

معاون سلطان قابوس نیز ضمن تشکر از دریافت پیام دعوت، ابراز امیدواری کرد در اولین فرصت مناسب از جمهور اسلامی ایران دیدار نماید.

وی با اشاره به جایگاه مثبت و سازنده جمهوری اسلامی ایران در کمک به صلح و ثبات منطقه، اظهار داشت: اعتماد رهبران دو کشور به یکدیگر، سرمایه گرانقدری است که باید در مسیر توسعه روابط هر چه بیشتر مناسبات بکار گرفته شود.

استقلال اسلامی ایران ایران تروریسم سرمایه عراق کشورهای منطقه مبارزه با تروریسم معاون معاون اول رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر