کد خبر: 229942 A

تخت‌روانچی معاون وزارت امور خارجه ایتالیا:

مجید تخت‌روانچی با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته طی یکسال اخیر در روابط دو کشور خواستار توسعه متوازن روابط تهران – رم در ابعاد مختلف، تعمیق بخشیدن به آن بر اساس منافع و علایق مشترک و ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور گردید.

در چهارچوب گفت‌وگوهای مشورتی کشور ایران و ایتالیا، معاون وزارت امور خارجه ایتالیا طی سفری به تهران با معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه ملاقات و در خصوص موضوعات دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این ملاقات مجید تخت‌روانچی با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته طی یکسال اخیر در روابط دو کشور خواستار توسعه متوازن روابط تهران – رم در ابعاد مختلف، تعمیق بخشیدن به آن بر اساس منافع و علایق مشترک و ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور گردید.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به موضوع هسته‌ای اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران گام‌های بزرگی را برای حل این موضوع برداشته و امیدوار است با اتخاذ گام‌های جدی از سوی طرف مقابل به زودی به توافق جامع برسیم.

لاپو پیستللی نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه مهم منطقه‌ای ایران و تاکید بر اراده ایتالیا برای توسعه مناسبات خود با تهران ابراز امیدواری کرد روابط تهران – رم در مسیر توسعه گام بردارد.

وی همچنین با اشاره به روند رو به افزایش ناامنی‌های ناشی از تحولات عراق و سوریه و اقدامات تروریستی داعش در منطقه و نیز وجود علایق مختلف دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی بر ضرورت افزایش همکاری‌ها و رایزنی‌های ایران و ایتالیا تاکید کرد.

ایتالیا ایران جمهوری اسلامی ایران سوریه عراق معاون موضوع هسته ای وزارت امور خارجه وزیر امور خارجه هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر