کد خبر: 241711 A

جان کری با اشاره به دیدار خود با ظریف:

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اظهار امیدواری کرده در جریان مذاکراتی که در پیش روست، حرکتی رو به جلو حاصل شود و روند پیشرفت در گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران تسریع شود.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که آمریکا و ایران به دنبال پیشرفت بیشتر در مذاکرات هسته‌ای هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، جان کری در جریان سفر خود به هند به خبرنگاران گفت: در دیدار آتی با وزیر امور خارجه ایران، دو طرف تلاش می‌کنند راه را برای مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران به منظور پیشرفت بیشتر هموار کنند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: هدف از این دیدار ارزیابی تمام مسائل برنامه‌ریزی شده و مشخص کردن مسیر تیم‌های مذاکره‌کننده دو طرف است و امید می‌رود در مذاکرات پیشرفت بیشتری ایجاد کند.

گفتنی است شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان نیز با تایید این موضوع اعلام کرد: جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اظهار امیدواری کرد در جریان مذاکراتی پیش رو، حرکتی رو به جلو حاصل شود و روند پیشرفت در گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران تسریع شود.

بر اساس این گزارش، ظریف و کری قرار است چهارشنبه در آستانه دور جدید مذاکرات ایران و گروه ۱ + ۵ در ژنو با یکدیگر دیدار کنند.

ایران برنامه هسته ای ایران شبکه تلویزیونی گروه ۱ ۵ مذاکرات هسته ای وزیر امور خارجه آمریکا وزیر امور خارجه ایران وزیر خارجه آمریکا هسته ای پیشرفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر