کد خبر: 246441 A

سفیر ایران در روسیه خبر داد:

ایران و روسیه قصد دارند یک بانک مشترک یا یک حساب مشترک ایجاد کنند تا پرداخت ها احتمالا با روبل و ریال صورت گیرد٬ توافقنامه‌ای نیز برای ایجاد کار گروهی در این زمینه، وجود دارد.

سفیر ایران در مسکو تاکید کرد: ایران و روسیه قصد دارند تا یک حساب مشترک یا یک بانک مشترک برای مبادلات تجاری با ارزهای ملی خود، ایجاد کنند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه، امروز سه شنبه در مصاحبه با ریانوستی، تصریح کرد که ایران و روسیه قصد دارند یک بانک مشترک یا یک حساب مشترک ایجاد کنند تا پرداخت ها احتمالا با روبل و ریال صورت گیرد٬ توافقنامه‌ای نیز برای ایجاد کار گروهی در این زمینه، وجود دارد.

سنایی در ادامه افزود: روابط بین مسکو و تهران به طور فعالانه‌ای رو به گسترش است و ۲۰۱۴ میلادی یک سال بسیار مفید برای دو کشور بوده است.

سفیر ایران در مسکو همچنین گفت: روسیه و ایران در تلاش هستند تا به اخذ روادید برای تجار و توریست‌ها را در سال ۲۰۱۵ پایان بخشند.

سنایی تاکید کرد: تهران انتظار دارد تا قرارداد یا تفاهمنامه همکاری دو جانبه را با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال ۲۰۱۵ میلادی، امضا کند تا صادرات به روسیه را آغاز کند.

وی در ادامه گفت: من فکر می‌کنم در سال ۲۰۱۵ میلادی، نیاز داریم تا بر روی این مساله کار کنیم، به طوری که ایران روابط اقتصادی مستحکمی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا دارد. ایران قصد دارد تا از این فرصت برای صادرات خود به روسیه و سایر کشور‌ها، استفاده کند.

سنایی تصریح کرد: این مساله امکان پذیر است که نوعی از قرارداد یا تفاهمنامه همکاری دو جانبه، امضا شود. در شرایط کنونی تعرفه‌های بالایی برای صادرات کالاهای ایرانی به روسیه وجود دارد.

ایران ایران و روسیه روسیه مسکو مصاحبه مشترک سفیر تجاری بانک روادید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر