کد خبر: 104431 A

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه:

برای حل مشکلات اقتصادی چاره‌ای جز آشنایی با قرآن و تقویت تقوا و حرکت در مسیر الهی نیست.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه گفت:قرآن می‌فرماید اگر می‌خواهید مشکلات جامعه و مشکلات اقتصادی‌تان حل شود، چاره‌ای جز گرایش به قرآن و حرکت در مسیر الهی و تقوا نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام شیرازی در سیزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ارتش بیان کرد: این روزها حل مشکلات اقتصادی از مهمترین مسائل روز کشور است و اگر بخواهیم مشکلات جامعه حل شود باید به گفته قرآن توجه کنیم.

نماینده ولایت فقیه در سپاه قدس با اشاره به آیه ۹۶ سوره اعراف ادامه داد: برای حل مشکلات اقتصادی چاره‌ای جز آشنایی با قرآن و تقویت تقوی و حرکت در مسیر الهی نیست.

وی ادامه داد: اگر انسان با انس با قرآن ارتباط خود را با خدا محکم کند خداوند از آسمان و زمین برای وی برکات نازل می‌کند.

حجت‌الاسلام شیرازی رسالت قرآن را هدایت انسان از تاریکی به سوی نور دانست و گفت: کسی که به قرآن پناه ببرد و در مسیر آن حرکت کند خداوند او را بر هوای نفسش غالب می‌فرماید و وجود او را نورانی می‌کند.

وی به آیه ۶۴ آل عمران اشاره کرد و گفت: از راه تلاوت قرآن مردم خود را تصفیه و پاک می‌کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاهدر پاسخ به این سؤال که چرا قرآن را باید تبیین‌ و تفسیر گفت: انسان‌ها قرآن را می‌فهمند و برداشت درستی می‌کنند اما امام علی در خطبه ۱۸ نهج‌البلاغه می‌فرماید: قرآن ظاهر زیبایی دارد اما باطن قرآن عمیق است. انسان‌ها به عمق این اقیانوس نمی‌توانند پی ببرند. لذا قرآن می‌فرماید: پیامبر ما به تو قرآن را نازل کردیم تا به مردم آموزش دهی.

وی در پایان اعلام کرد: کسی که آخرت و دنیا را می‌خواهد باید به سمت قرآن برود.

اقیانوس جامعه زمین زیبایی قرآن قرآن کریم مشکلات مشکلات اقتصادی ولایت فقیه ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر