کد خبر: 107899 A

حکیمی‌پور در گفت‌وگو با ایلنا:

در ایران و آمریکا افراطیون تمایل ندارند مسائل سمت و سوی منطقی پیدا کند / فضا برای تعامل سازنده با جهان فراهم شده است / نباید انتظار داشت دیوارهای بی‌اعتمادی با یک سفر برداشته شود.

دبیرکل حزب اراده ملت گفت: در ایران و آمریکا افراطیونی حضور دارند که تمایل ندارند مسائل سمت و سوی منطقی پیدا کند. اما همه آن‌ها باید بدانند که بنای حرکت ما در سیاست خارجی مواضع رهبری است؛ بنابراین بهتر است افراطیون نیز خود را با دیدگاه‌هایی که رهبری در راستای نرمش قهرمانانه مطرح کرده‌اند و رئیس جمهور نیز برهمان اساس اظهارات خود را بیان می‌کند تنظیم کنند.

احمد حکیمی‌پور عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به نظر می‌رسد امروز فضا برای تعامل سازنده با جهان فراهم شده است و نگاه آمریکا به مسئله ایران بیش از گذشته به واقعیت نزدیک شده است.

وی با بیان اینکه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فضای بین المللی نیز به نفع ایران تغییر کرده است گفت: قطعا روحانی با تدبیر در عرصه دیپلماسی به همراه تیم کار‌شناسی قوی خود می‌تواند در جهت تحقق بازی برد - برد در جریان ملاقات‌هایی که با رهبران دیگر کشور‌ها دارد و همچنین در جریان مذاکره با گروه ۱ + ۵ کار را پیش ببرد.

عضو شورای شهر تهران همچنین یادآور شد: برگزاری اجلاس سازمان ملل اتفاقی است که هر ساله رخ می‌دهد مهم این است که از فرصت‌های گردهمایی که در حاشیه اجلاس فراهم می‌شود بتوانیم استفاده کنیم که به نظر من در همین حد نیز ما موفق بوده‌ایم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با تأکید براینکه نباید انتظار داشت دیوارهای بی‌اعتمادی با یک سفر برداشته شود عنوان کرد: در ایران و آمریکا افراطیونی حضور دارند که تمایل ندارند مسائل سمت و سوی منطقی پیدا کند. اما همه آن‌ها باید بدانند که بنای حرکت ما در سیاست خارجی مواضع رهبری است؛ بنابراین بهتر است افراطیون نیز خود را با دیدگاه‌هایی که رهبری در راستای نرمش قهرمانانه مطرح کرده‌اند و رئیس جمهور نیز برهمان اساس اظهارات خود را بیان می‌کند تنظیم کنند.

ایران و آمریکا بازی جهان دولت رئیس جمهور سازمان ملل سیاست خارجی گروه ۱ ۵ مجمع عمومی سازمان ملل هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر